I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Jak vybrat drony pro děti

Často se setkáváme s dotazy, jak vybrat drony pro děti všech věkových kategorií. V tomto článku vám poskytneme několik bezpečnostních tipů a rad související s výběrem ideálního dronu právě pro vás. Naleznete zde vše, co byste měli svým ratolestem vysvětlit před jejich prvním létáním s dronem.

Mohou děti létat s dronem?

Určitě ano. 

Neexistuje totiž žádný zákon, který by jim v tom bránil. Přesto bychom všem rodičům doporučili, aby si pročetli zákony země, kde budou dron provozovat. V ČR má na starosti letecké předpisy Úřad pro civilní letectví. Náš článek, ve kterém podrobně popisujeme legislavitu v ČR související s provozem dronů, si můžete přečíst zde: Pravidla létání s drony v ČR.

Ke každému dronu pořízenému u RCprofi obdržíte manuál, jak dron zprovoznit a zároveň Průvodce bezpečným létáním. Jedná s o stručný soupis základních pravidel, jak s dronem létat, jak ho udržovat, jak nabíjet baterie, atd. Díky tomu je prvotní uvedení dronu do provozu velmi snadné a zvládne ho ovládat opravdu každý.


 


Tipy na drony pro děti

Věkové hranice jsou samozřejmě stanoveny přibližně – šikovné děti zvládnou ovládat tyto drony i dříve, některé zase o něco později. Níže přinášíme tipy na konkrétní drony, se kterými máme dobré zkušenosti. Nemusíte vybírat pouze z těchto dronů, můžete vybírat i typově podobné verze. K naprosté většině dronů máme dostupné náhradní díly. Zároveň provádíme záruční i pozáruční servis. Náhradní díly a servis jsou velmi důlžité a je to ten hlavní rozdíl oproti RC modelům a dronům z "obchoďáků". Drony pro děti patří obvykle do kategorie váhově lehkých dronů. Díky tomu pády dronu "tolik nebolí" a dron tak vydrží spoustu karambolů. Samozřejmě je lepší se jim vyvarovat. :-)

Drony pro děti od 5 let

Při výběru jsme vycházeli z předpokladu, že kamera pro ty nejmenší děti není extra důležitá, takže jsme vybrali drony bez kamery. Samozřejmě se dětem těžko vysvětluje, že venku prší a létat doma se nesmí, takže dalším kritériem výběru byla použitelnost uvnitř. Je vhodné začínat s levnějšími typy dronů, na kterých si děti mohou vše ozkoušet a zjistit, jak je létání bude bavit.   • Dosah: 50 metrů.
  • Doba letu: cca 8 minut.
  • Cena: 990 Kč.
  • Velikost: 19 cm.

Ideální pro malé děti, nebo pro naučení se před tím, než koupíte dražší dron. Můžete přepínat mezi jízdou a letem. Dron se tedy dokáže kutálet po zemi, nebo létat. Díky ochranné kleci máte jistotu, že se dronu nic nestane a ani váš interiér nepřijde k úhoně. Létání s dronem je velmi jednoduché a můžete ho používat v bezvětří také venku. 


Větší bratříček mini skywalkera. Model je určen těm, kteří vyžadují nejvyšší  možnou odolnost. Dron v podstatě nejde rozbít (pokud si na něj nesednete). Je v ochranné kleci, která chrání jak samotný dron, tak vše okolo. Umožňuje funkci letu, nebo jízdy. Umí šplhat po zdech a je velmi jednoduchý na ovládání. Prodává se bez kamery.


Dron JJR/C H36Mini dron JJR/C H36 je dron určený díky své malé velikosti převážně do interiéru, případně ven za bezvětří. Dron má okolo rotorových listů ochranné kryty, takže se nemusíte obávat, že by dron poškodil vybavení interiéru. Chcete si zalétat s dronem, ale nechce se vám ven, prší nebo je zima? JJR/C H36 je skvělá volba. S dronem zažijete spoustu zábavy.Drony pro děti od 7 let

Větší děti už určitě využijí možnosti natáčet video nebo fotit. Vybírali jsme tedy převážně drony s kamerou i online přenosem do chytrého telefonu, které mají dlouho dobu letu a jsou jednoduché na ovládání.


Syma X5UW


 • Dosah: 100 metrů.
 • Doba letu: až 10 minut (lze dokoupit více akumulátorů zde: akumulátor pro Syma X5UW)
 • Cena: 1 788 Kč.
 • Velikost: 32 cm.
 • Syma X5UW ve výhodném setu se dvěma náhradními akumulátory: Syma X5UW PRO

Syma X5UW je dron od značky Syma, chlubící se funkcí barometr, kompasem, 1 MPx (720 px) kamerou přenášející obraz online na obrazovku vašeho telefonu, automatickým startem a přistáním, nouzovým vypnutím, plánováním trasy a možností 3D akrobacie. Jedná se o dron se skvělým poměrem cena/výkon.


Syma X5UW-D


Jak si můžete všimnout, Syma X5UW-D vypadá vizuálně velmi podobně jako dron výše - Syma X5UW. Dron Syma X5UW-D vychází právě z toho typu. Výrobce Syma provedl změnu v barevném provedení, kdy Syma X5UW-D je bílé barvy. Další změnou je typ kamery. Kamera u tohoto dronu má pohyblivou čočku v úhlu 90° nahoru/dolů. Ostatní parametry jsou totožné.


S tímto malým dronem zažijete velkou zábavu. Je vybaven 6-osým gyroskopem, jeho let tedy bude velmi stabilní a model bude mrštnější a obratnější. Navíc má integrovanou kameru s online přenosem videa na display vašeho telefonu.Syma X23W


Syma X23W je větší bráška dronu Syma X22W. Drony se liší především velikostí a mírně designem. Dron Syma X23W disponuje barometrem, 3D akrobacií, kamerou s online přenosem do mobilního telefonu. Skvělý poměr cena/výkon.


Drony vhodné od 12 let

V tomto věku bude většina dětí chtít dron s kamerou. Ještě lépe dron s kamerou, která přenáší obraz online do mobilního telefonu, který v dnešní době většina takto starých dětí vlastní. Drony v této kategorii už mají poměrně kvalitní kamery, barometry, kompasy a další elektroniku, která zajistí velmi snadné ovládání a samozřejmě kvalitní nahrávání videa nebo fotek.  • Dosah: 150 metrů.
  • Doba letu: až 15 minut (lze dokoupit více akumulátorů zde: akumulátor pro Syma X8HG)
  • Cena: 3 830 Kč.
  • Velikost: 49 cm.

Velký a stabilní dron, který je vybaven kvalitní 8 Mpx kamerou, která umí natáčet video ve Full HD a fotit v rozlišení 3264 x 2448. Video a fotky jsou ukládány na paměťovou kartu přímo do dronu. Umí salta 360° a můžete si ho vylepšovat pomocí barevných ochranných krytů vrtulí, nožiček a dalšího příslušenství. Ovládání je velmi jednoduché.

Syma X8SW


 • Dosah: 100 metrů.
 • Doba letu: až 10 minut (lze dokoupit více akumulátorů zde: akumulátor pro Syma X8SW)
 • Cena: 3 120 Kč.
 • Velikost: 50 cm.

Syma X8SW je funkcemi v podstatě zvětšenina modelu Syma X5UW, který jsme popisovali výše. Syma X8SW se může pyšnit funkcí barometr, kompasem, HD kamerou, jež ukládá fotografie a videa na 4 GB SD kartu a též je online přenáší na obrazovku vašeho telefonu, možností 3D akrobarie, automatickým startem a přistáním.Drony vhodné od 15 let

Pro téměř dospělé již vybíráme drony s větším množstvím funkcí, které jsou buď hodně rychlé, nebo dokážou zaujmout kvalitním záznamem videa, případně mají jiné vychytávky, které člověka dlouhodobě zabaví. Určitě neplatí, že čím dražší dron, tím složitější na ovládání. Opak je pravdou. Dron s GPS je na ovládání úplnou hračkou. Cena je u těchto dronů trochu vyšší. Pokud máte nižší finanční limit, nebo nevíte, zda létání s dronem bude dítko bavit, vybírejte z předchozí kategorie.

DJI Phantom 3 Standard
 • Dosah: 1000 metrů.
 • Doba letu: až 25 minut.
 • Cena: 12 990 Kč.
 • Velikost: 59 cm.

Dron Phantom 3 Standard je vybavený 2,7K Ultra HD kamerou umístěnou na 3-osém stabilizovaném závěsu a integrovaným WiFi 2,4Ghz systémem pro přenos obrazu. Díky tomu je dosah přenosu signálu až 1000 metrů. Dron má zároveň GPS, která dokáže dron přesně stabilizovat na určeném místě. Výdrž baterie na jedno nabití je cca 25 minut, což je výrazně delší čas oproti dronům v nižších cenových kategoriích. Dron se dokáže automaticky vrátit na místo vzletu po stisku tlačítka nebo v případě že kapacita baterie bude brzy vyčerpaná.Vybrat dron >>


Základní pravidla provozu a bezpečnosti

Při manipulaci s dronem je samozřejmě nutné také dodržovat některá bezpečnostní pravidla. Děti mladší deseti let by při létání s drony měly být vždy pod dohledem svých rodičů.

Drony mají rychle rotující vrtulky, takže se k dronu nepřibližujte, pokud je spuštěný. Nesnažte se ho chytat, nebo pouštět z ruky. Vždy ho položte na rovnou plochu, odstupte od něj do bezpečné vzdálenosti a až poté s ním vzlétněte. Většina dnešních dronů určených pro děti má okolo rotorových listů kryty rotorů. Tyty ochranné prvky slouží k tomu, aby ochránili okolí dronu. Díky těmto krytům je dron bezpečný jak pro piloty, tak pro další okolí. Konec rozbitým televizím od vrtulí interérových dronů! :-)

Nejdříve by se děti měly učit vzlétnout a přistát, později mohou zkoušet obkroužit kolečko a postupně se propracovat k plynulému létání tam, kam se jim zlíbí. Není vhodné, aby se hned po rozbalení dronu snažily létat co nejvýše nebo co nejdále.

Abyste zabránili případné nehodě, ujistěte se, že vaše děti létají s dronem v dostatečné vzdálenosti od ostatních lidí. V případě pádu dronu na zem, převrácení dronu při startu, přistání do vysoké trávy, atd., vypněte okamžitě motory posunutím páky plynu do spodní pozice. V opačném případě by mohlo dojít k poškození motorů. Jedná se o nejčastější problém při provozu dronů. Pokud si toto pravidlo budete pamatovat, vašemu dronu se nemá co stát.


16. května 2017

Proč nakupovat u RCprofi