Jak vybrat autodráhu Carrera

Obecnou radu, jak vybrat autodráhu už jsme vám dali. Dnes vám poradíme, jak vybrat autodráhy Carrera – královny autodráh. Autodráhy Carrera jsou mezi nadšenci a sběrateli autodráh velmi oblíbené nejen pro svou kvalitu, ale i pro široké spektrum rozšíření, doplňků a příslušenství pro opravdu realistický prožitek ze závodů. Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní sadu, je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů. Následující průvodce vám pomůže při výběru autodráhy Carrera právě pro vás.

Velikost prostoru

Prvním krokem při výběru autodráhy Carrera je zvážit velikost dostupného prostoru. Carrera nabízí různé velikosti tratí, od cca 2,5 metru dlouhé autodráhy Carrera FIRST pro nejmenší děti, až po až po autodráhu Carrera Digital 124 Mix and Race, která měří úctyhodných 13,9 metru. Stačí změřit prostor, který máte k dispozici a vybrat autodráhu, která se do něj vleze. Musíte si nechat i trošku prostoru kolem samotné autodráhy, ať si užijete pohodlné závodění.

Věk závodníků

Při výběru autodráhy Carrera berte v potaz i stáří závodníků. Malinké dětské ručičky ještě plně neovládají jemnou motoriku a nedokážou kontrolovat stisk ruky, tak jako větší děti nebo dospělí. Pro nejmenší děti je proto lepší zvolit řadu autodráh Carrera First, která je vhodná pro děti už od 3 let. Děti se na ní seznámí s ovládáním a principem fungování autodráhy a až to zvládnou, tak jim pořídíte propracovanější autodráhu pro větší děti, třeba nějakou Carrera autodráhu z řady GO!!!.

Pro větší děti a dospělé vybírejte z vyšších řad autodráh Carrera, jako je řada Carrera Evolution, Carrera Digital 132 a Carrera Digital 124. Ty už mají bezdrátové ovladače, široké dráhy, na kterých můžete driftovat, a snadno je rozšíříte a další díly.

Typy aut

Carrera nabízí různé modely aut pro své dráhy. Děti mohou závodit se svou oblíbenou pohádkovou nebo filmovou postavičkou a i dospělí si v široké nabídce aut Carrera také určitě najdou svůj oblíbený model. Vybírat mohou mezi formulemi, rallye auty nebo třeba klasickými silničními vozy.

Funkce a příslušenství

Při výběru autodráhy Carrera určitě zvažte, jestli budete v budoucnu chtít svoji autodráhu rozšířit o další zatáčky, loopingy a jiné speciální prvky. Ne všechna rozšíření jsou dostupná pro všechny řady autodráh Carrera. Doporučujeme proto před nákupem udělat menší průzkum, jestli právě vámi vysněný skokánek lze připojit na Carrera autodráhu, kterou máte v nákupním košíku.

Rozdíly v jednotlivých řadách autodráh Carrera

Autodráhy Carrera First

Jedná se o analogové autodráhy v měřítku 1:50 pro nejmenší děti od 3 let. Jsou na baterie, jezdit na ní mohou dvě auta a nedají se dále rozšiřovat o další díly.

Autodráha Carrera FIRST - 63032 Tlapková patrola


Autodráhy Carrera GO!!!

Analogové autodráhy pro dvě auta v měřítku 1:43 jsou vhodné pro děti od 6 let. K dráze lze dokoupit velké množství rozšiřujících dílů jako jsou skokánky, zatáčky, mosty a další.

Autodráha Carrera GO 62559 Disney Cars - Glow


Autodráhy Carrera GO!!!+

Mají stejné vlastnosti jako autodráhy Carrera GO!!! a jejich díly jsou kompatibilní. Tyto autodráhy můžete navíc propojit se svý telefonem nebo tabletem pomocí aplikace GO!!!+. Autodráha nabízí závodní režim a doplňkové hry na postřeh a rychlost.


Autodráhy Carrera Evolution

Analogové autodráhy Carrera Evolution v měřítku 1:24 pro dvě auta v měřítku 1:32 jsou vhodné pro větší děti od 8 let a nabízí velké množství rozšíření a příslušenství.

Autodráha Carrera EVO 25241 Speedway Champions


Autodráhy Carrera D132

Digitální autodráhy Carrera D132 v měřítku 1:24 pro až šest aut v měřítku 1:32 jsou vhodné pro děti od 8 let. Veškeré analogové díly jsou kompatibilní s autodráhou Carrera Evolution a některé jejich autíčka mají funkční světla (v závislosti na modelu). U této řady Carrera autodráh můžete elektronicky snížit rychlost autíček a stejně jako autodráhy Carrera GO!!!+ je můžete po zakoupení speciálního dílu propojit se svým chytrým zařízením.

Autodráha Carrera D132 30027 Peak Performance


Autodráhy Carrera D124

Digitální autodráhy Carrera D124 v měřítku 1:24 pro čtyři auta jsou vhodné pro děti od 10 let. Všechny díly jsou kompatibilní s autodráhami Carrera D132 a všechny analogové díly jsou opět kompatibilní s autodráhou Carrera Evolution. Oproti předchozím autodráhám Carrera D132 svítí u těchto autodráh všechna jejich autíčka.

Autodráha Carrera D124 23632 Mix and Race


Čím se liší jednotlivé autodráhy Carrera

Čím se liší jednotlivé autodráhy Carrera

Pokud jste připraveni začít svou vlastní autodráhovou výzvu, podívejte se na naši aktuální nabídku autodráh Carrera a začněte si užívat svět závodů!


Autor článku: Tým RCprofi

5. ledna 2024

Proč nakupovat u RCprofi