Recenze dronu Ryze TELLO

Jak se říká: „Kdo umí – umí!“. To platí zvláště v případě dvou světoznámých firem INTEL a DJI. Tyto dvě společnosti totiž spojily své síly a přišly na trh s úžasnou novinkou – dronem TELLO. Že jste o něm ještě neslyšeli? Přečtěte si naší recenzi a zaručujeme vám, že si jej zamilujete stejně tak, jako my.
TELLO je skvělý malý dron, který snadno ovládáte pouze svým telefonem. Kdyby vám to však nevyhovovalo, je též možné dokoupit si klasický ovladač. Případně, máte-li doma nějakou tu herní konzoli, můžete využít její ovladač (konkrétní kompatibilní typy jsou: SteelSeries Nimbus, MOGA Ace Power, Gamevice – GV156 /GV157/GV140, Mad Catz C.T.R.L.i, PXN Speedy). Ale ovládání telefonem se bát nemusíte – je to tak snadné, že to zvládne opravdu každý.

Kromě klasického poletování do všech světových stran, má TELLO také speciální funkce. Ty z něj dělají neobvyklého akrobatického drona (umí až 8 druhů přemetů!), s kterým si užijete spoustu zábavy. TELLO je navíc programovatelný s programem Scratch, kódovací systém vyvinutý společností MIT umožňuje dětem i dospělým naučit se základy programování v zábavné formě. Pokud jste pokročilejší uživatel, můžete také vyvíjet softwarové aplikace pro Tello pomocí sady Tello SDK.

Dalšími skvělými funkcemi jsou možnosti vzletu – TELLO můžete položit na svou dlaň, stisknout tlačítko a dron se sám vznese a poté opět na vaši dlaň přistane (jedná se o tzv. Bounce Mode). Dále můžete jednoduše dron vyhodit do vzduchu, tím se automaticky aktivuje a vzlétne (mód Throw & Go).

Aby toho nebylo málo, TELLO je vybaven opravdu kvalitní kamerou s online přenosem obrazu. Takže na svém telefonu nejen, že můžete dron ovládat, ale také sledovat kde létá, a natáčet videa či pořizovat fotografie. Rozlišení videa je udáváno v HD 720/30p a rozlišení fotografií 5 Mpx. Pro opravdu kvalitní a nerozmazané záběry byl do modelu nainstalován procesor Intel a elektronická stabilizace obrazu.

Pokud vás klasická videa omrzí, dejte dronu pokyn na telefonu a on si vás sám obkrouží a natočí ze všech možných úhlů (disponuje totiž režimy záznamu videa Circle, 360 a Up & Away).
Už začínáte být nadšení?

Nebojte, bude to ještě lepší! Podívejte se na všechny letové funkce dronu TELLO na našem krátkém videu:


Jak již bylo psáno, dron TELLO vyvinuly dvě opravdu skvělé společnosti INTEL a DJI. Může se tak pyšnit skvělým softwarem, který z něj dělá velmi bezpečný letoun. Sám vás upozorní v případě, že dochází energie v akumulátoru. Pokud s ním náhodou ztratíte spojení, sám bezpečně přistane (tzv. Failsafe). A samozřejmě nechybí také funkce automatického vzletu a přistání, kdy stačí jen klepnout na display vašeho telefonu a TELLO vše udělá sám.A co že se to vlastně skrývá v balení?

Akumulátor do modelu, náhradní vrtule, ochranné oblouky na vrtule, montážní klíč, manuál a samozřejmě samotný dron TELLO. Víc totiž opravdu není třeba :)

Podívejte se také na Kubovu recenzi a unboxing tohoto malého šikuly:Sečteno podrtženo, TELLO jsme si opravdu zamilovali – dva naši kolegové si jej dokonce také pořídili a neustále na něj pějí slova chvály. Skvělá na něm totiž je hlavně skutečnost, že ať již máte nebo nemáte zkušenosti s drony, TELLO zvládnete ovládat téměř okamžitě. A bude vás to bavit, bavit a zase bavit :)


11. července 2018

Proč nakupovat u RCprofi