I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Legendární česká značka Abrex

Společnost Abrex vyrábí kovové modely autíček a motocyklů různých značek a typů. Začali s výrobou kovových modelů autíček české značky Škoda a postupem času vytvořili i modely zahraničních značek, jako je Ford, Toyota a další.

Něco málo z historie značky Abrex

Společnost Abrex vznikla před 25 lety. Zabývala se dovozem různých značek modelů aut na český trh. Netrvalo to dlouho a ve firmě se pokusili vyrobit vlastní kovovový model Abrex. To se podařilo. V roce 2004 se začal prodávat model značky Škoda, konkrétně model Škoda Octavia druhé generace v měřítku 1:43. Plán byl postupně vytvořit modely všech automobilů značky Škoda.

Rok 2008 byl rokem, kdy začala firma Abrex pracovat na vývoji a výrobě modelů motocyklů i jiných značek aut. Na pulty prodejen se tak dostal například model motocyklu Jawa nebo model nákladního vozu Praga.


Kovové modely Abrex - Jawa 50 Pionýr typ 21 (1967) 1:18 - Tmavě Červená

Od roku 2015 můžete navštívit muzeum hraček a autíček na zámku Příseka u Jihlavy. Obdivovat zde můžete více než 10 000 modelů vyrobených v letech 1910 až 1991 a kompletní sbírku modelů Abrex. Můžete si zde svůj oblíbený model i koupit, nachází se zde totiž také podniková prodejna.

V prosinci 2018 v továrně v Divišově u Benešova vznikl první model auta Abrex kompletně vyrobený v České republice, konkrétně se jednalo a model Škoda Forman.


Kovové modely Abrex - Škoda Forman (1993) 1:43 - ÚAMK

Jejich poslední zajímavostí z roku 2019 je stavebnice, ze které si můžete sami sestavit svůj vlastní kovový model autíčka Abrex.

Každý si najde to svoje

Vybírat můžete z přibližně 30 modelových řad autíček Abrex, různých rozměrů a různých značek. Jsou to modely osobních i nákladních automobilů, vozy záchranných složek i taxislužby, včetně motocyklů a tříkolek.

.
Kovové modely Abrex - Velorex 16/350 (1966) 1:43 - Hnědá/světle šedá/hnědá

Najdete i speciální edice nikdy nevyráběných konceptů nebo oblíbený model Abrex Velorex.

24. února 2023

Proč nakupovat u RCprofi