Srovnání jednotlivých verzí dronu Syma X5C

Nedávno jsme vám přinesli podrobnou recenzi dronu Syma X5C, která měla obrovský úspěch. Často se však informujete o rozdílech jednotlivých verzí tohoto RC modelu. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili srovnání jednotlivých verzí, protože stále přibývají nové verze a není jednoduché se v nich vyznat. 

Rozhodli jsme se tedy v jednoduché tabulce shrnout základní rozdíly jednotlivých verzí, abyste mohli jednoduše vybrat ten pravý typ právě pro vás! 

Všechny verze vychází z původní Symy X5C, která je dále zdokonalována. 

Pro všechny typy tedy platí základní informace o velikosti:

  • průměr rotoru: 14 cm
  • průměr modelu: cca 38 cm 
  • délka/šířka: 31 cm
  • výška: cca 8 cm.
U všech vylepšení Symy X5 naleznete stejný 6-axis gyro pro stabilizaci letu, který se osvědčil a měnit ho tedy není zapotřebí. Jedná se o šestiosý elektronický gyroskop, který zajišťuje stabilitu dronu. Díky němu dron dokáže stát nehybně na určeném místě bez zbytečných rotací a dalších samovolných pohybů, které by samozřejmě zhoršovaly ovládání dronu. 

Režim pro začátečníka a pokročilého, který určitě ze začátku uvítáte, nabízejí také všechny varianty. 

Ovladač je také stejný. Běží na frekvenci 2,4 GHz s dosahem až 150 metrů. 

Ptáte se, v čem se tedy jednotlivé verze liší? Především v kameře, přenosu videa a také v době letu. Některé verze totiž mají větší otvor pro akumulátor, takže můžete použít akumulátor až s kapacitou 1200 mAh a tím prodloužit dobu letu až na 20 minut!


Syma X5 Syma X5C Syma X5Cs Syma X5Csw Syma X5Csw PRO Syma X5Cs PRO Syma X5HC
Kamera žádná 2Mpx 2Mpx 2Mpx 2Mpx 2Mpx 2Mpx
Online přenos videa NE NE NE ANO ANO NE NE
Paměťová karta v balení NE 2 - 4 GB 4 GB NE NE 4 GB 4 GB
Větší otvor pro akumulátor NE NE ANO ANO ANO ANO žjišťujeme
Akumulátor v balení 500 mAh 500 mAh 500 mAh 500 mAh 500, 600 a 1200 mAh 500, 600 a 1200 mAh 500 mAh
Doba letu (přibližně) 8 minut 8 minut 8 minut 8 minut 8, 12 a 20 minut 8, 12 a 20 minut 8

Shrnutí pro snadnější výběr mezi jednotlivými typy dronu X5C

Pojďme si to tedy shrnout. Pokud chcete online přenos do mobilního telefonu, tak musíte vybírat mezi modely, které mají v označení „w“, čímž je označován WIFI přenos videa. 

Pokud chcete létat delší dobu, určitě doporučujeme dokoupit náhradní akumulátory o kapacitě 500 mAh nebo 650 mAh, případně koupit některou z verzí PRO, která má již v základním balení 3 akumulátory. Díky kterým můžete prodloužit dobu letu až na 40 minut. Speciální funkci aretace letu potom nabízí model Syma X5HC, který dokáže sám držet výšku. 

Je velmi pravděpodobné, že společnost Syma bude nadále rozšiřovat nabídku modelů, které vycházejí z původní verze Syma X5C. My pro vás budeme sledovat všechny novinky a budeme vás informovat o dalších vylepšení této legendy mezi drony.