I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze dron Syma Z6 PRO

Ideální parťák na cesty, kterého schováte i do kabelky pro panenky, skvělá volba pro začátečníky a středně pokročilé piloty – to je přesně dron Syma Z6 PRO. Chcete se dozvědět víc? Pojďte si přečíst, co jsme o něm zjistili.

Dron Syma Z6 PRO – pohled zepředu

KAMERA DRONU

Dron Syma Z6 PRO se pyšní velmi dobrou výbavou na natáčení a pořizování fotografií. Je osazený dvěma kamerami.

Videa a fotografie během letu zaznamenává přední kamera s rozlišením 4K a vertikálním otáčením. Spodní kamera s rozlišením Full HD funguje jako poziční kamera a pomáhá dronu udržovat orientaci ve vzduchu. I touto kamerou můžete pořizovat snímky a videa. Samozřejmostí je online přenos obrazu na váš telefon. S použitím funkce FPV (First Person View) tak budete v reálném čase sledovat dron a zjistíte, kde se nachází.

Videa i snímky se ukládají na váš mobilní telefon nebo na microSD kartu, kterou vložíte do slotu přímo pod prostorem akumulátoru.

Dron Syma Z6 PRO – umístění kamery a osvětlení

DRON SYMA Z6 V AKCI

Výrobce slibuje dosah přenosu až 450 metrů. Tuto informaci jsme si během našeho testovacího letu potvrdili. Dlouhý dosah signálu a kvalitu obrazu zajišťuje přenos obrazu na frekvenci 5,8 GHz. Musíme však zmínit, že dosah vždy závisí na letových podmínkách. Vítr, výška letu a různé překážky mohou délku dosahu přenosu zkrátit.

Díky integrované GPS využijete spoustu užitečných funkcí ideálních zejména pro začátečníky. Oceníte hlavně auto start a přistání, automatický návrat, sledování objektů nebo naplánování trasy dronu pomocí vytyčených bodů.

Dron Syma Z6 PRO – pohled shora

Ve vzduchu dron Syma Z6 PRO ukázal, co jeho čtyři silné střídavé motory doopravdy umí. Jde o velmi obratný stroj. Bez problému zvládá i náročnější povětrnostní podmínky. Především začátečníci ocení dvě rychlosti, mezi kterými lze během letu přepínat. Při nižší rychlosti se zkracuje i jeho dosah a vzdálenost dronu je automaticky limitována.

Dron se pohodlně a hlavně velmi intuitivně ovládá. Pákovým ovladačem s integrovanou baterií ovládáte přední kameru, funkci auto startu i přistání, režimu headless i rychlost letu.

Dron Syma Z6 PRO nachystaný ke startu

CELKOVÉ HODNOCENÍ NA ZÁVĚR

Během našeho terénního testu dronu Syma Z6 PRO jsme byli ohromeni jeho výkonem. Dron snadno zvládal různé podmínky včetně větrných poryvů. Především díky čtyřem silným motorům a pevné konstrukci.

Obě kamery poskytly poměrně dobré snímky, a to i při pohybu dronu. Funkce GPS se pak ukázala jako klíčová pro udržení stability a přesnosti během letu. To využijete zejména při snímání videí a fotografií, ale i při manévrování za zhoršených letových podmínek a při letu mezi překážkami.

Syma Z6 PRO vyšla z našeho testu jako skvělý a výkonný dron s mnoha funkcemi. Baterie vydrží až 26 minut. Samozřejmě dokoupíte i náhradní baterii na Dron Syma Z6 a zážitek z letu si tím jednoduše zdvojnásobíte. Obrovskou výhodou je i dostatek náhradních dílů a perfektní záruční i pozáruční servis.

Dron Syma Z6 PRO

Pokud uvažujete o nákupu svého prvního dronu, Syma Z6 PRO vás určitě nezklame. Navíc vás potěší i praktickou designovou taškou, která je automaticky součástí balení.

A JEŠTĚ PÁR RAD

Při provozu dronu vždy pamatujte na dodržování několika základních pravidel. Seznamte se s místními pravidly a nařízeními ohledně provozu dronů. Nikdy nepouštějte dron do vzduchu v blízkosti letišť, nemocnic, silnic s vysokým provozem nebo oblastí s omezeným přenosem signálu. Dron mějte vždy na očích a neprovádějte lety ve špatných povětrnostních podmínkách, jako jsou silný vítr, déšť nebo mlha. Respektujte právo ostatních na soukromí.


Autor článku: Tým RCprofi

3. října 2023

Proč nakupovat u RCprofi