Xiro Xplorer V - představení dronu


Drony s GPS, dobou letu přes 20 minut, kvalitní kamerou a dlouhým dosahem jsou stále dostupnější. Pryč jsou doby, kdy jste za takový dron museli zaplatit jako za ojeté auto. S cenou okolo 10 tisíc korun si můžete dopřát opravdovou kvalitu!

Xiro nabízí 3 různé varianty, které vycházejí ze stejného základního modelu.

Nejlevnější základní typ je Xiro Xplorer. Jedná se o model bez kamery a gimbalu, ale vše potřebné pro létání k němu dostanete.


Verze Xiro Xplorer G má již připravený gimbal pro malé akční kamerky typu GoPro 3 a 4, nebo pro jiné typy outdoorových kamer. Dlouho jsme čekali na podobně vybavený dron s možností připojení vlastního zařízení pro natáčení a konečně je tu. Třetí verze je Xiro Xplorer V (případně Xiro Xplorer V s náhradním akumulátorem za zvýhodněnou cenu). Zde již dostanete dron včetně gimbalu a full HD kamery Panasonic s rozlišením 14 MPx a 1080p.


 

Xiro Xplorer V


Design

Rozměry dronu jsou 40 cm x 40 cm a hmotnost přibližně 1kg. Vyrábí se pouze v matně černé barvě. Dron má 4 ramena. Na každém z nich je jeden rotor a zespodu světlo. K bezpečnému přistání slouží 4 plastové nohy, které je možné složit pro uskladnění. 
Dosah

Dokáže vyletět až 120 metrů vysoko a je schopný létat stejně daleko jako větší modely (např. DJI Phantom 3 standard) a to až 800 metrů.

Akumulátor

Součástí balení jsou dvě sady vrtulí a jeden akumulátor XIRO (5200mAh), který umožňuje až 25 minutový let. Instalace vrtulí, akumulátoru i gimbalu kamery je velice snadná. Vysílač má zabudovaný lithiový akumulátor 3,7V 4000mAh a lze na něj připevnit váš chytrý telefon, na kterém si zobrazíte online snímané video kamerou.
Video

Dron dostanete včetně gimbalu a full HD kamery Panasonic s rozlišením 14 MPx a 1080p. Aplikace na propojení s dronem je k dispozici pro iOS a Android a využívá připojení pomocí WIFI. Umožňuje na dálku přepínat mezi režimy (video/fotografie) a nastavení expozice.


„Doporučil bych ho každému, kdo hledá vyšší kvalitu za rozumnou cenu.“Výhody

 • Stabilní (neroztřesené) video 
 • Velký dosah ovladače
 • Vysoká stabilita létání ve větru
 • Automatizovaný vzlet a přistání
 • Několik bezpečnostních prvků, včetně schopnosti návratu na místo vzlétnutí
 • Přizpůsobivá konstrukce – dron je skladný
 • Kvalitní zpracování 
 • Vysoká odolnost

Nevýhody

 • Objektiv vykazuje vypouklé zkreslení (rybí oko)
 • Příliš malý úchyt na telefon
 • Rozlišení omezené na 1080p

Shrnutí

Xiro Xplorer V je kompaktní dron se schopností létat stejně vysoko a daleko jako podstatně větší a dražší modely. Díky zabudované GPS je velmi stabilní i ve větru. Další praktickou funkcí dronu je jeho schopnost doletět zpět na místo vzletu a také automatický start. Xiro Xplorer V se ve vzduchu pohybuje velmi stabilně a díky gimbalu kamera zaznamenává velice kvalitní  a klidné video. Někoho by ale mohl zaskočit neobvyklý formát videa, který je způsobený vypouklou čočkou objektivu. 
Unboxing dronu Xiro Xplorer V

 Podívejte se, co vše vás čeká uvnitř balení tohoto dronu.
Prohlédnout si Xiro Xplorer V >>


27. března 2017

Proč nakupovat u RCprofi