DJI Spark - nejmenší a nejlevnější dron od DJI

Společnost DJI, největší výrobce spotřebitelských dronů na světě, představila 24.5.2017 dlouho očekávanou novinku DJI Spark. DJI tak reagovalo na požadavky trhu a tlak ze strany konkurence. Do této doby se totiž společnost primárně zaměřovala na technologicky velmi propracované stroje ve vyšších cenových relacích. DJI Spark tento koncept nabourává. Jedná se aktuálně o nejmenší a nejlevnější dron od značky DJI. Díky příznivé ceně tak bude dostupnější pro širší část uživatelů.


Překvapující velikost

Dron Spark dostál zvěstem, že se bude jednat o nejmenší dron od DJI. Jeho kompaktní rozměry jsou překvapivě menší, než se očekávalo. Velikost dronu je 143 x 143 mm a váží pouhých 300 g. Díky těmto velmi malým rozměrům je možné s dronem bez problému létat i v interiéru.


Rychlý stoj s velkým dosahem

Výrobce udává, že i přes takto malé rozměry dokáže dron ve sportovním režimu vyvinout rychlost až 50 km/h. Velice zajímavý je i dosah. Dron je možné ovládat až do vzdálenosti 2 km. Doba letu je úměrná velikost dronu. Výrobce uvádí reálnou dobu letu 16 minut. Baterii dronu je možné dobíjet i z powerbanky.
5 barevných variant

DJI Spark je první dron od DJI, který v základu nabízí různé barevné varianty (pokud nepočítáme dřívější možnost polepit si drony samolepkami). Barevné varianty budou mít dozajista velmi sofistikované názvy, ale zjednodušeně budou k dispozici tyto barvy - modrá, zelená, žlutá, červená a bílá.12 MPx kamera na 2 osém gimbalu

Kamera umístěná na dronu má 1/2.3 CMOS čip s rozlišením 12 MPx. Maximální velikost fotografií, které s dronem dokážete udělat je 3968 x 2976 px. Samozřejmostí je video ve Full HD při 30 snímcích za vteřinu. Dalším uváděným parametrem je světelnost  F2.6 a úhel záběru 81,9°.


Vyhýbání se překážkám

Výrobci se povedlo do takto malého kompaktního stroje vtěsnat mnoho technologických vymožeností. DJI Spark je vybaven novou verzí systému vyhýbání se překážkám. Tato funkce zajistí, abyste v malém prostoru s dronem nenarazili do překážky.Cena a dostupnost

Nejžádanější verzi dronu Spark naleznete v tomto odkazu: DJI SPARK Apline white

DJI care refresh SPARK

Máte obavu o svůj model? Bojíte se pádu a následného poškození? Využijte nabídky společnosti DJI a pořiďte si DJI care refresh pro dron SPARK a létejte bez obav! Záruka na 12 měsíců na náhodné poškození modelu zajistí, že vám společnost DJI vymění uvedené komponenty za minimální poplatek, přestože závada bude způsobená nevhodným provozováním uživatelem.

Zdroj: DJI.com

25. května 2017

Proč nakupovat u RCprofi