Představení dronu DJI PHANTOM 4


Světově nejpopulárnějšímu dronu současnosti se dostalo mnoho vylepšení oproti starší verzi DJI Phantom 3. RC model je chytřejší, štíhlejší, silnější i rychlejší!

 
Pravděpodobně nejzajímavější novinkou se stává technologie "Obstacle Sensing System", která umožňuje vyhýbání se překážkám. Pokud dron přiletí ve standartním letovém módu k nějaké překážce, zastaví a sám přistane. Využívá při tom dvou ultrazvukových senzorů a čtyř kamer, které snímají objekty a pomáhají odhadnout jejich vzdálenost. Model tedy dokáže udržovat trajektorii a sledovat určitý objekt, aniž by hrozil náraz do překážky. Při "couvání" si pilot už musí vše pohlídat sám, protože kamery sledují objekty před a pod dronem, ale to už je asi to nejmenší.

 
Funkci následování "Active track" Phantom 4 díky možnosti vyhýbaní se překážkám dovedl k naprosté dokonalosti. Jednoduše si vezmete chytrý telefon nebo tablet a z velmi kvalitního videa 4K z dronu si na vašem zařízení označíte objekt, který má být sledován. Už žádný mobilní telefon nebo ovladač s GPS zařízením, který musí mít sledovaný objekt u sebe. Stačí označit na dotykovém displeji a dron si s tím sám poradí. Ať už si tedy chcete natočit svůj sportovní výkon na lyžích, kole nebo motorce, zvíře v pohybu, jízdu autem nebo prostě cokoli co se hýbe, tak je pro vás tento dron to pravé. Při letu se vyhne stromům, poletí rychlostí až 72 km/h a objekt může sledovat už od jednoho metru.

 
Další funkcí je "TapFly". Jak název napovídá, stačí "ťuknout" na přenášeném videu na nějaké místo a dron tam přeletí, aniž by do čehokoli narazil. Samotné (už tak v podstatě dokonalé) kameře se dostalo oproti starší verzi Phantoma také vylepšení, takže obraz by měl být ještě o něco stabilnější a ostřejší.

 
V neposlední řadě bychom měli zmínit fuknci "SmartReturnHome", kdy se po stisku jednoho tlačítka model vrátí zpět. Dále prodloužený dosah až na neuvěřitelných 5 kilometrů a prodlouženou dobu letu, kdy na jedno nabití s přenosem i natáčením videa vydrží dron až 28 minut ve vzduchu, což je v podstatě dvojnásobek výdrže prvních verzí Phantoma.
 

Jedná se o revoluční dron, který je nástupcem už tak v podstatě dokonalého dronu Phantom 3. Doslova našlapaný funkcemi a nejnovějšími technologiemi bude Phantom 4 v naší nabídce už co nevidět za velmi zajímavou cenu okolo 40 tis. Kč, tak sledujte naše facebookové stránky, ať vám tento dron neuletí.2. března 2016

Proč nakupovat u RCprofi