I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Drony zachraňují lidské životy

DJI, přední světový výrobce bezpilotních leteckých prostředků, zveřejnil průzkum, který zjistil, že drony již zachránily nejméně 59 lidí ze života ohrožujících podmínek v 18 různých událostech po celém světě. Tento report je založen na průzkumu informací všech světových médií.

Jedna zachráněná osoba týdně

Více než třetina těchto osob byla zachráněna pomocí dronů provozovaných civilními pozorovateli a dobrovolníky, kteří nabízejí své služby profesionálním záchranářům, což je důkazem toho, že rozsáhlé přijetí osobních dronů nabízí výhodu pro veřejnou bezpečnost. Jelikož jsou drony využívány bezpečnostními složkami i jednotlivci čím dál častěji, počet zachráněných osob stoupl na jednu osobu týdně.

Dodání vody, zásob, záchranných vest a lan pomocí dronu

Pomocí dronů se podařilo zachránit životy jak na souši, tak na vodě i v zaplavených oblastech. Zachraňovaným osobám byla pomocí dronů dodána voda a nezbytné zásoby. V několika případech dokonce i záchranné vesty nebo záchranná lana. Díky dronům bylo také nalezeno spoustu pohřešovaných osob. Drony zachraňují životy po celém světě.


Dron jako prostředek profesionálních záchranářů

Profesionální záchranáři už si pomalu osvojují tuto novou technologii a v mnoha případech se spoléhají na okolní diváky nebo dobrovolníky, aby poskytli pomoc při záchraně života. Společnost DJI stojí v popředí v úsilí o rozvoj osvědčených postupů a optimálních standardů pro hasiče, záchranné služby a další záchranné složky, které zapojují drony s online přenosem obrazu do záchranných akcí. Očekává se, že počet životů zachráněných drony bude pokračovat v růstu.


Zdroj obrázku: Robodrone

Zdroj článku: DJI.com

15. května 2017

Proč nakupovat u RCprofi