I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze Kavan Alpha 1500V2

Nová verze populárního větroně Alpha 1500, nově pod značkou Kavan, je zde! Přes mnohé inovace si tento elektrovětroň zachoval některé rysy původní verze a potěší tak mnohé amatérské a začínající letce a piloty.
Alpha V2 si zachovala rysy verze V1 tohoto modelu, ale zároveň prošla inovací, která je zjevná již na první pohled. Již samotný design nabral na větší atraktivitě a rozhodně se tak neztratí na žádném nebi. Novinkou jsou především dvě barevné verze - černá a modrá.

Zjevný je i pozměněný profil křídla. Co se týče materiálu, oproti původnímu EPP byl na verzi V2 použit EPO, zásluhou čehož jsou díly jemnější a přesnější, ale stále si zachovávají svoji odolnost.
Co se týče další novinek - verze V2 je oproti původní o 5 centimetrů delší, set RTF obsahuje tříčlánkový akumulátor 11,1 V oproti původnímu dvoučlánkovému s napětím 7,4 V, je zde také 30A regulátor otáček, LED osvětlení a mnoho pilotů rozhodně potěší i osmikanálový vysílač KAVAN/Radiolink 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčním přeskokem v rozprostřeném spektru).

Vysílač je samostatné téma, protože po připojení k PC či aplikaci pro smartphony s operačním systémem Android či iOS máte možnost nastavovat programově velikosti a smysly výchylek, používat dvojí výchylky, exponenciální průběh výchylek a další chytré funkce.

Na letadle si můžete změnit poměr délek pák na servech a kormidlech můžete nastavovat velikosti výchylek ve velkém rozmezí, což je vhodné pro jak pro začátečníky, kteří začnou s malými výchylkami a zkušenější piloti si mohou nastavit větší, které umožní provádět základní akrobatické prvky.

Model Alpha 1500 V2 je tak nabitý skvělou elektronikou značky Kavan, která zaručí plynulý chod modelu a jeho dlouhou životnost.
Tento větroň je vhodný především pro amatéry a začátečníky pro naučení na akrobatické větroně. Vyráběn je ve dvou barevných variantách a to v modré a černé a ve třech verzích - RTF M1 (páka plynu na pravé straně), RTF M2 (páka plynu na levé straně) a ARF kit, ke kterému musíte dokoupit osmikanálový FHSS přijímač a vysílač, pohonný akumulátor a nabíječ.

S Alphou 1500 V2 jsme zkusili pár cvičných letů a model můžeme jen doporučit. Ovládání modelu je snadné a přesné, model dokáže začátečníkům díky své konstrukci a ovladatelnosti odpustit i větší chyby. Alpha vás tak příjemnou formou dokáže seznámit s ovládáním tří os - směrovek, křidélek a výškovky, což využijete při přechodu na akrobatické větroně či polomakety. Výkon motoru je dostatečný pro svižné stoupání a citlivě reaguje i na slabší termiku. Pokud se rozhodujete o nákupu prvního větroně, Alpha 1500 V2 je tou správnou volbou!14. června 2022

Proč nakupovat u RCprofi