Recenze RC letadla RMT Redwings 498

Zastesklo se nám po létání a tak jsme se rozhodli po delší době otestovat RC letadlo. Vybrali jsme si perfektního společníka pro začátečníky a nejmenší piloty – RC letadlo RMT Redwings 498.

RC letadlo RMT Redwings 498

Obsah balení

RC letadlo RMT Redwings 498 prodáváme jako RTF, tedy „Ready To Fly“. V krabici jsme kromě samotného RC letadla našli i LiPo akumulátor 3,7 V o kapacitě 300 mAh, USB nabíječ, návod a dvě náhradní vrtule. Jediné, co nám chybělo, abychom mohli hned vzlétnout, byly 3 AA baterie do vysílače. Nezapomeňte je k modelu dokoupit. ;-)

První dojmy

RC letadlo RMT Redwings 498 je ideální pro začátečníky a nezkušené letce. Na první pohled je totiž jasné, že je tento model vyrobený z velmi odolného EPP materiálu, který odolá i častým pádům a kolizím. Nabíjíme akumulátor, to nám trvalo cca 60 minut, a vyrážíme na nedaleké modelářské letiště. Už se nemůžeme dočkat, až model konečně vyzkoušíme.

RC letadlo RMT Redwings 498 detail křídla

Ve vzduchu

RC letadlo RMT Redwings 498 pohání dva výkonné mikromotory. Přiložená baterie nám vydržela asi na 25 minut zábavy. Dvoukanálový vysílač má dosah 100 m a pracuje na frekvenci 2,4 GHz, v jednom prostoru tedy může létat více letadel, aniž by se navzájem rušily. Ovládání vysílače je velmi jednoduché a intuitivní, opět ideální pro začátečníky.

Mile nás překvapilo chování modelu za větrného počasí. Díky uhlíkovým výztuhám v křídlech si RC letadlo RMT Redwing 498 hravě poradilo i s většími poryvy větru. Náhradní vrtule jsme při našem testu nepotřebovali, ale do budoucna se budou určitě hodit.

RC letadlo RMT Redwings 498

Závěrem

Pokud s létáním začínáte nebo hledáte model pro děti, je RC letadlo RMT Redwings 498 ideální volbou. Snadno se ovládá a je opravdu velmi odolné vůči kolizím, ke kterým u začátečníků často dochází.

RC letadlo RMT Redwings 498 je sice velmi odolné, určitě ale není nezničitelné. Nemusíte se ale bát, když dojde k větší kolizi, model snadno opravíte pomocí speciálních lepidel. Součástí balení jsou i dvě náhradní vrtule pro případ jejich zničení při kolizi nebo pádu letadla.

Pro větší porci zábavy bychom doporučovali koupit RC letadlo RMT Redwings 498 ve výhodném setu s náhradní baterií. S tímto setem vám letadlo vydrží létat dvakrát tak dlouho a vy si tak užijete dvakrát tolik zábavy.


Autor článku: Tým RCprofi

30. ledna 2024

Proč nakupovat u RCprofi