10% sleva na LETNÍ VÝPRODEJ s kódem VYPRODEJ10 = jen do 15. července. Vyberte si »

Žhavá novinka: airsoftové RC tanky

Airsoftové RC tanky jsou nedílnou součástí světa RC modelářství. Tyto často velmi realistické modely tanků jsou vybavené funkčním airsoftovým kanonem, který střílí plastové BB kuličky. Díky tomu nabízejí jedinečnou kombinaci realistického modelářství a vzrušující interaktivní zábavy. Nám se jako jednomu z mála obchodů podařilo získat licenci k jejich prodeji v České republice a proto bychom vás chtěli do fascinujícího světa airsoftových RC tanků zasvětit.

RC tank Tiger I Advanced Line

Nabité funkcemi

Airsoftové RC tanky mohou mít širokou škálu funkcí, které zvyšují jejich atraktivitu. Mezi tyto funkce patří realistický zvuk motoru, elevace hlavně, otáčení věže a samozřejmě možnost střelby. Modely jsou často vyrobené s důrazem na detail a jsou věrnými replikami skutečných bojových vozidel. Některé z nich jsou vybavené i pokročilými funkcemi jako jsou kouřové efekty nebo simulace zpětného rázu při střelbě.

Přední značky airsoftových RC tanků

Na trhu s airsoftovými RC tanky dominuje několik výrobců, kteří jsou známí pro svou kvalitu a inovace:

  • Amewi – nabízí široký výběr cenově dostupných modelů.
  • S-idee – značka známá svými technologicky pokročilými modely, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé uživatele.
  • Torro – značka vysoce ceněná pro své detailně zpracované repliky, oblíbená mezi vášnivými sběrateli a modeláři.

TORRO tank 1/16 RC M1A Abrams zelená kamufláž - BB Airsoft+IR

Zábava na dostřel

S airsoftovými RC tanky se dá provozovat řada aktivit, od rekreace až po organizované soutěže. Můžete je použít pro scénářové hry, zrekonstruovat historickou bitvu nebo s nimi střílet jen tak pro zábavu na zahradě. Nesmíte ovšem zapomínat na to, že airsoftové RC tanky jsou podle zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu klasifikované jako zbraň kategorie D. Při jejich provozu a používání je tedy bezpodmínečně nutné se tímto zákonem řídit.

Legislativa

Jak už jsme zmínili, podle zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu jsou airsoftové RC tanky zařazené do kategorie D. § 15 odst. 1 stanoví, že zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá právním úkonům. To znamená, že při jeho koupi se musíte prodejci, popřípadě dopravci, prokázat platným občanským průkazem. Žádný jiný doklad nelze akceptovat. Osoby mladší 18 let mohou tyto modely používat pouze pod dohledem dospělé osoby, která nese odpovědnost za dodržování všech příslušných pravidel a bezpečnostních opatření.

TORRO tank PRO 1/16 RC Jagdtiger vícebarevná kamufláž - BB Airsoft včetně kouře

Závěrem

Airsoftové RC tanky představují vzrušující koníček, který kombinuje technickou zručnost s taktickým plánováním a strategickou hrou. Ať už jste zapálený modelář, historický nadšenec nebo hledáte zábavu, tyto modely nabízejí něco pro každého z vás. Vynikají v možnosti přizpůsobení a dají prostor pro kreativní vyjádření, zatímco jejich realistické funkce dodávají autentický zážitek z modelářství.

Díky rozmanitosti značek a modelů na trhu můžete vybírat z široké škály airsoftových RC tanků, od jednoduchých a cenově dostupných modelů pro začátečníky až po složité repliky pro pokročilé uživatele a sběratele. Nezapomeňte však dodržovat místní legislativu a bezpečnostní předpisy, aby váš koníček byl nejen zábavný, ale i bezpečný pro vás i vaše okolí.


Autor článku: Tým RCprofi

26. června 2024

Proč nakupovat u RCprofi