Recenze Traxxas Slash Ultimate 1:10

Zeptali jsme se Lukáše Straky, aktivního modeláře, správce FB skupiny RC modely CZ/SK, co říká na vylepšenou a modernizovanou verzi předchozích modelů Traxxas Slash. S Traxxas Slash Ultimate 1:10 jezdí už půl druhého měsíce a nebojí se chválit i kritizovat.Velikost Traxxas Slash Ultimate


PRVNÍ DOJMY

Šasi má nižší těžiště než předchozí verze. Novější LCG podvozek lehce snižuje světlou výšku auta. A to i přes to, že výrobce uvádí opak. Rozdíl je opravdu minimální a přes parádní jízdní vlastnosti jsem si snížení světlé výšky skoro nevšimnul.Světlá výška Traxxas Slash Ultimate


Motor slibuje o několik málo procent větší výkon oproti předchozí verzi. Není to sice nic závratného, ale navýšení výkonu je určitě znát. Výhodou je, že výkon lze omezit. I mladší piloti si tak přijdou na své. Stačí zapnout tréninkový režim a jízda není tak divoká.

Traxxas Slash Ultimate 1:10 si užívá jízdu hlavně na nezpevněných a kluzkých površích. Tráva, štěrk, mokrý asfalt a podobné povrchy dovolí kolům prokluzovat a díky stabilizaci řízení auto dosahuje efektivně vypadajícího smyku. Na suchém asfaltuTraxxas Slash Ultimate 1:10 tendenci se převracet.

Karoserie je pěkně zpracovaná. Na autě sice nenajdete žádné reálné doplňky, jako náhradní kolo a podobně. Nicméně je to auto na ježdění, ne na okrasu.
Traxxas Slash Ultimate


Nějaký ten kotrmelec autu určitě neublíží. Držáky karoserie a věže jsou natolik pružné, že odolají i pádu z větší výšky. Přední část auta chrání před nárazem pružný nárazník. Zadní část je opatřena odolným nárazníkem imitujícím trubkovou klec vozu.

CO MĚ NADCHLO

Chválím hliníkové zavěšení kol, které pěkně ladí s hliníkovými tlumiči. Když si tlumiče správně nastavíte (rozumějte ne moc tvrdě), bude se Traxxas Ultimate Slash chovat jako opravdový Short Course. Při rychlejší jízdě v terénu bude zadní část držet krásně u země a předek bude mírně přizvednutý. Uvidíte krásnou práci tlumičů, jako při pohledu na opravdové Dakar závody. Plastový klíč na rozdělávání tlumičů je součástí balení.

Připravte se na příjemné bonusy ve formě telemetrie (přibližná rychlost „ne GPS modul“, otáčky, teplota) a nastavení trimmů pomocí aplikace, aktualizace firmwaru přes WiFi a Bluetooth, vypnutí tréninkového režimu jízdy a další.

Obrovskou výhodou je dostupnost náhradních dílů i upgrade dílů a celková kvalita všech modelů Traxxas. I kdyby se vám zdála cena příliš vysoká, funkčnost a kvalita je v 95 % procentech nepřekonatelná.Náhradní díly Traxxas Slash Ultimate


CO MĚ NADCHLO MÍŇ

Musím přiznat i mouchy, které auto má. Servo a jeho součásti jsou umístěné ze spodní strany podvozku. Dostávají pěknou čočku od kamínků, písku, vody a všech nečistot odletujících od předních kol.

Autu chybí středová vzpěra šasi. Při hrubější jízdě terénem nebo ve Skateparku ji považuji za nutnost, jinak je velká pravděpodobnost, že auto skončí na 2, možná na 3 poloviny.

LUKÁŠOVI TIPY

Jezdím s neoriginálníbaterií Team Corally 2s/7200mah 100c, kterou jsem opatřil pouze redukcí koncovky Traxxas/T-Dean, telemetrická aplikace bez problémů ukazuje napětí baterie i s neoriginální baterií.

Šrouby na autě jsou sice pevné, ale korodují. Doporučoval bych je nahradit celou sadou nerezových nebo pozinkovaných.

Díky kolům umístěným pod karoserií se dostane dovnitř poměrně velké množství nečistot. Řešením je síťka na suchý zip. Po obvodu podvozku nalepíte suchý zip a něj přiděláte síťku určenou pro daný model. Síťka je částečně odolná proti stříkající vodě a téměř 100% odolná proti odletujícímu nepořádku. Nebudete se tak trápit pracným vyklepáváním a vyfukováním nečistot od motoru a regulátoru.Krycí síťka Traxxas Slash Ultimate


Věříme, že vás nový Traxxas Slash Ultimate 1:10 4WD VXL TQi nadchne stejně jako Lukáše.

Autor článku: Lukáš Straka
27. ledna 2023

Proč nakupovat u RCprofi