Recenze RC auta Traxxas Maxx Slash

Traxxas, přední jméno v RC průmyslu, přišel s novinkou, která rozvíří vody RC aut – Traxxas Maxx Slash v měřítku 1:8. Toto auto v sobě kombinuje vlastnosti Maxxe i Slashe a přináší to nejlepší z obou světů. Je dokonalou volbou pro ty, kdo toužili po lepším a výkonnějším Slashi.

RC auto Traxxas Maxx Slash na zadních kolech

První dojmy a unboxing

Unboxing tohoto RC auta je už sám o sobě zážitek. Hned po otevření krabice vás ohromí design a propracované detaily tohoto krasavce. Kromě auta vonícího novotou najdete v krabici dvoukanálový volantový vysílač, manuály, technickou dokumentaci s přehledem náhradních dílů, základní nářadí a sadu nálepek na váš nejnovější přírůstek.

Součástí balení není nabíječ ani akumulátor. Pokud doma nemáte vhodný akumulátor a nabíječ, je nutné je dokoupit zvlášť.

Traxxas Maxx Slash má inovovaný rychloupínací systém karoserie. Ten umožňuje bleskovou výměnu a přístup k vnitřním komponentům. Stačí zacvaknout a jste připraveni k akci. Karoserie se navíc nacvakává i z boku na šasi, díky tomu drží ještě lépe.

Akumulátor drží na šasi pomocí click-clack systému. My máme tento systém raději, protože na standardní suché zipy se chytají nečistoty. Na druhou stranu jste s click-clack systémem omezení rozměrem akumulátorů.

Na první pohled se zdá, že je Traxxas Maxx Slash velmi odolné RC auto s velkým výkonem. Výrobce slibuje brutální zrychlení a rychlost až 112 km/h a my už se nemůžeme dočkat, až ho vyzkoušíme v terénu.

Jízdní vlastnosti

To, co opravdu odlišuje Maxx Slash od jeho předchůdců, je jeho silný střídavý motor Velineon® 2000kv, který společně s VXL 6S regulátorem zajišťuje dostatek síly pro jakýkoliv terén. Doporučovali bychom dokoupit chladič, který zabrání přehřívání motoru.

Kola i nárazníky jsou dobře odpružené, flexibilní a zároveň velmi pevné. Pneumatiky navíc Traxxas v kostře vybavil lehkým pásem, který by měl zabránit jejich deformaci při přenosu síly přes diferenciál a při vysokých rychlostech – detail, který ocení každý jezdec. Vyztužené jsou nově i poloosy RC auta Traxxas Maxx Slash. To by mělo zabránit jejich poškození nebo zlomení.

Přijímač s exkluzivní technologií elektronické stabilizace TSM slibuje pomoc s řízením modelu. Přesné ovládání zajišťuje vysílač TQi s precizní mechanikou.

RC auto Traxxas Maxx Slash na závodní dráze

První jízda venku

Abychom vyzkoušeli, že je toto RC auto opravdu tak skvělé, jak tvrdí výrobce, jezdili jsme na různých površích, skákali jsme s ním a dokonce jsme vyzkoušeli i jízdu po dvou kolech. A byli jsme nadšení. Auto má skvělé jízdní vlastnosti, je velmi stabilní a má neuvěřitelnou akceleraci. Všechno zkrátka funguje, jak má. Bez újmy přežilo i pár karambolů a nějaké to salto.

Testu jsme podrobili i rychloupínací systém karoserie. Ze začátku jsme byli trošku skeptičtí, protože je nutné zasunout ruce celkem hluboko pod karoserii, ale nakonec ho musíme pochválit. Je ještě lepší než ten předchozí a manipulace s karoserií je jednodušší než kdy dřív.

Velmi spokojení jsme byli i se zmiňovanými pneumatikami RC auta Traxxas Maxx Slash. I při opravdu velké rychlosti nemění tvar, díky čemu mají skvělou trakci.

Na náš vkus má Traxxas Maxx Slash moc měkké pružiny, ale to je samozřejmě věc osobních preferencí. Doporučujeme vyzkoušet a popřípadě přizpůsobit pružiny vašim potřebám a stylu jízdy.

Jediné, co vidíme jako nevýhodu, je vysoká teplota motoru, která způsobuje rychlejší vybíjení baterie. To ale velmi snadno vyřešíte dokoupením chladiče.

Závěrem

Traxxas Maxx Slash je bezesporu revolučním modelem, který posouvá hranice v RC světě. Jeho robustní konstrukce a výkonný motor z něj dělají ideální volbu pro zkušené nadšence hledající spolehlivé a výkonné RC auto. Nejedná se o závodní model, ale o auto pro zábavu a té jsme si užili opravdu hodně.

Za nás má určitě 10 bodů z 10!


Naši testeři RC auta Traxxas Maxx Slash

Autor článku: Tým RCprofi

21. května 2024

Proč nakupovat u RCprofi