I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze RC auta SUV Legend 4x4 1:12 od M N Model

Pro další recenzi nám na stole přistála novinka a to RC auto SUV Legend 4x4 v měřítku 1:12 od značky M N Model. Model je určený do terénu a zábavu si s ním užijí jak děti, tak dospělí.

Tento model designově vychází z ikonického auta Jeep Cherokee XJ z roku 1984. Daný vůz patřil mezi ty nejoblíbenější, nejodolnější i nejprodávanější své doby. Charakteristické bylo toto SUV především díky svému „hranatému“ vzhledu a prvotřídním jízdním vlastnostem. A nyní dorazil i v měřítku 1:12.

Na první pohled je zřejmé, že tento RC model auta představuje věrnou zmenšeninu původního Jeepu. Vyniká precizním zpracováním a pečlivým zachováním všech důležitých detailů, včetně interiéru vozu, který potěší všechny milovníky autentického provedení.


Interiér modelu SUV Legend 4x4 od M N Model

Mimo vzhled nás zajímají především klíčové jízdní vlastnosti vozu – je zde stejnosměrný motor, mikroservo uložené na nápravě, slitinový rám, proporcionální ovládání, dva jízdní režimy a mnoho dalších vymožeností. Neváháme, nabíjíme přiložený 7,4V Li-Pol akumulátor s kapacitou 1200 mAh, auto vkládáme do batohu a vyrážíme na první premiérovou jízdu.

Naše dobrodružství s tímto RC vozem začíná v náročném terénu bývalého povrchového lomu, kde jsme měli možnost vyzkoušet jeho schopnosti na vlastní kůži. Najdeme zde písečné duny, štěrk, větší kameny i hustší porost. Akumulátor vkládáme pod kapotu, která je vybavená západkovým systémem, díky němuž je jakákoliv manipulace s baterií opravdu snadná. Máme zapojený vysílač, model a jsme připraveni.


Uložení akumulátoru u RC auta SUV Legend 4x4 od M N Model

Tohle bude opravdová výzva!

První test podstupujeme na cestě kde se kombinuje písek a štěrk. RC auto SUV Legend 4x4 1:12 se pohybuje s jistotou a lehkostí, překonává nerovnosti jako by to byla hračka. Jeho pevná konstrukce a samostatně odpružené kola mu umožňují klouzat přes nerovnosti terénu a udržovat stabilitu i při vyšších rychlostech.


Další výzvou byla lehce skalnatá krajina s kameny, prudkým stoupáním a sjezdy. Zde RC auto SUV Legend 4x4 ukazuje svoji skutečnou sílu. Díky svému robustnímu slitinovému rámu, vynikající trakci a vyvážené hmotnosti dokáže bez problémů překonávat strmé svahy a udržovat stabilitu při sjezdech.

Právě v tomto prostředí poznáváme výhodu dvou jízdních režimů – Sport a Crawler. V tomto terénu tedy spíše využíváme režim Crawler, což znamená, že je u modelu v neutrálu aktivovaná elektronická brzda. Díky tomu RC auto SUV Legend 4x4 při „neutrálu“ nesjíždí z překážek a pevně drží svoji pozici. V tomto režimu je RC auto oproti režimu Sport také o něco pomalejší a hodí se tak právě na technickou jízdu.


SUV Legend 4x4 od M N Model v terénu

Je třeba také zmínit jeho vynikající obratnost. S přesným ovládáním jsme se snadno vyhýbáme překážkám a manévrujeme v úzkých a technicky velmi náročných prostorách. RC SUV Legend 4x4 dokáže dobře využívat prostoru a manipulace s ním je tak velmi příjemná a přesná.

I odolnost tohoto RC auta nás příjemně překvapuje. I přes náročné terénní podmínky a tvrdé nárazy a dokonce i pády se model, kromě pár oděrek na kapotáži, stále žene vpřed. Jeho pevná konstrukce a kvalitní materiály mu poskytují vysokou odolnost vůči mechanickému namáhání, nárazům i proti stříkající vodě.

Díky přiloženému akumulátoru jsme mohli v terénu jezdit až 40 minut, což nám poskytlo dostatek času na objevování a testování RC auta SUV Legend 4x4. Pokud vám 40 minut nestačí, můžete si k modelu zvolit i náhradní akumulátory.

Celkově vzato, RC auto SUV Legend 4x4 je skvělým terénním vozidlem s vynikajícím výkonem, odolností a obratností. Jeho schopnost překonávat různé terénní překážky s lehkostí a jistotou ho činí ideálním společníkem pro všechny terénní dobrodruhy. Výhodou je i věrně zpracované LED osvětlení, které můžete za jízdy ovládat z pohodlí vysílače.

Bez ohledu na vaše zkušenosti či věk vám RC auto SUV Legend 4x4 1:12 přinese hodiny zábavy a nezapomenutelné terénní zážitky.

Autor článku: Tým RCprofi


14. července 2023

Proč nakupovat u RCprofi