I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze RC auta Monster truck XLH 9125

Jste milovníky rychlé jízdy a hledáte RC auto do různorodého terénu? RC Monster truck XLH 9125 je vybaven mnoha vlastnostmi, které z něj dělají opravdu výkonné a zábavné RC auto. Hory, les, silnice či závodní trať? S RC autem Monster truck 9125 zvládnete každou výzvu!

RC auto Monster truck XLH 9125

První dojmy

S celkovou délkou přes 34 centimetrů a měřítkem 1:10 se toto RC auto XLH 9125 řadí mezi ty, které je těžké přehlédnout. A to nejen díky svým rozměrům. První věcí, která nás zaujme je design modelu. Karoserie kombinuje funkčnost s atraktivním a lehce agresivním sportovním vzhledem. Design modelu upoutá pozornost dětí i dospělých.

Karoserie je navíc zpracována z odolného polykarbonátu, který je pružný a při kolizích tak karoserie poskytne tělu modelu dobrou ochranu před větším poškozením a zaručí delší životnost modelu.

RC auto Monster truck XLH 9125

Jízdní vlastnosti

Jízdní vlastnosti vypadají na papíře opravdu dobře. Maximální rychlost 46 kilometrů za hodinu, pohon 4×4, voděodolnost dle standardu IPX4 a mnoho dalšího. Dalšími papírovými výhodami jsou robustní podvozek, nezávislé odpružení všech kol a ocelové komponenty.

To všechno zní dobře, ale jak model funguje v praxi při větším zatížení?

RC auto Monster truck XLH 9125 zavěšení kol

Opravdová jízda s XLH 9125

Nabíjíme přiložený akumulátor Li-Pol 7,4 V s kapacitou 1600 mAh, do vysílače vkládáme tři tužkové AA baterie a vyrážíme na naši oblíbenou testovací trať, která kombinuje prvky lesa, štěrku, písku, různých převýšení a dokonce i skoků – jako vždy se tedy bude jednat o drsný test, který prověří všechny udávané vlastnosti modelu!

Zapínáme vysílač a model, pomocí trimů nastavujeme sbíhavost kol, jejich správné vycentrování a zapínáme pomalou rychlost – jde se na věc! Jako první zkoušíme pouze pár menších kol, abychom se s ovládáním modelu seznámili. Volantový vysílač s plně proporcionálním modelem komunikuje rychle a plní každé naše pokyny. Díky zmíněnému proporcionálnímu řízení je každé přidání plynu i zatočení kol přesné a po pár cvičných kolech přicházíme na to, že tento model nás nejspíš bude hodně bavit.

RC auto Monster truck XLH 9125 v terénu

Přepínáme na rychlý „převod“ a jdeme se utrhnout ze řetězu. Je na čase vyzkoušet, co tento model vydrží!

Co nás hned na začátku nadchne je opravdu dynamické zrychlení. Model po stisknutí plynu dokáže vyrazit z místa neskutečně rychle a když si trochu pohrajeme s ovládáním, dokáže „vyčarovat“ i burnout. Jedeme, či až přímo „letíme“, lesním úsekem a RC auto XLH 9125 si odhodlaně razí cestu vpřed.

Vrásky na čele mu neudělá ani pár menších popadaných větví, které buď přejede, či díky menšímu čelnímu střetu doslova odhodí z cesty pryč.

RC auto Monster truck XLH 9125 detail tlumiče

Přejíždíme na část okruhu, která je pokryta pískem a štěrkem a která u mnoha modelů vyžaduje větší řidičské zkušenosti. Tento monster truck je zde však, při nižší rychlosti, naprosto ovladatelný a svoji zásluhu na tom má právě nezávislé odpružení všech kol prostřednictvím kovových tlumičů. Při vyšším rychlostním stupni je však třeba trochu předvídat a občas se dostaneme i do různých driftů a smyků. Pokud však nejedeme trať na čas, je toto driftování perfektní zábavou. Navíc díky většímu úhlu náklonu kol můžeme mnoho zatáček projet ostřeji, než s jinými modely.

Jako poslední je před námi část se skoky, která v nás, a určitě i v mnoha modelech, budí respekt. Najíždíme na první větší skokánek a kvůli horšímu nájezdu model končí místo na kolech na střeše – navíc po pár nepříjemných kotrmelcích. Tohle byl poměrně nepříjemný karambol, u které bychom se nedivili, kdyby auto potřebovalo vyměnit aspoň několik dílů.

RC auto Monster truck XLH 9125 zaveseni kol

Ale dočkáváme se překvapení! Kromě pár oděrek na karoserii je auto v naprostém pořádku a my tak můžeme pokračovat dál. Robustní podvozek funguje na výbornou a auto si poradí i s tvrdším přistáním. Výhodou je zde pohon všech kol a čtyři velké pneumatiky, které jsou prvním komponentem vozu, které pohltí náraz při dopadu. Měkká konzistence pneumatik absorbuje valnou část energie.

A co baterie?

Akumulátor nám na jedno nabití vydržel při větším zatížení v průměru okolo 14 minut. Za testovací odpoledne jsme jich však použili několik. Takže rada zní, pokud budete chtít jezdit rychlou stopu, mějte vždy pár akumulátorů po kapsách navíc. Náhradní baterie pro RC auto monster truck XLH 9125 určitě využijete!

RC auto Monster truck XLH 9125 uložení akumulátoru

Celková známka

A jaké je naše hodnocení? Model je v terénu jako doma a dokáže si poradit se širokou škálou nástrah. Jízdní vlastnosti hodnotíme nad naše očekávání a jsme až překvapeni, co vše tento model dokázal ustát.

Nevybavuje se nám ani žádný zápor modelu. Půl bodu dolů bychom strhli za trochu méně líbivý vzhled vysílače, který však skvěle plní to, k čemu je určen. A půl bodu za absenci LED osvětlení, které si však šikovní modeláři dokáží dodělat i díky příslušenství k RC modelům, které máme v nabídce.

Model koupíte ve dvou barevných variantách a to v modré a v červené. Pokud tedy hledáte univerzální rychlé auto, RC monster truck XLH 9125 je tou správnou volbou!

Barevná provedení RC aut Monster truck XLH 9125

Autor článku: Tým RCprofi

28. srpna 2023

Proč nakupovat u RCprofi