Recenze RC auta Rock Buster od RMT models

Jak si poradí odolné RC auto Rock Buster od značky RMT models v terénu? Co zvládne a jak se s ním jezdí? A odolá i dětskému zacházení? Vyzkoušeli jsme to za vás a přinášíme podrobnou recenzi tohoto, právě mezi dětmi, velmi oblíbeného RC auta.

RC auto RMT Rock Buster v terénu

Obsah balení

Společně s naším malým pomocníkem rozbalujeme krabici a v ní kromě samotného RC auta RMT Rock Buster nacházíme volantový vysílač o frekvenci 2,4 GHz, NiMH akumulátor o kapacitě 700 mAh, USB nabíječ a samozřejmě návod. Ze šuplíku vytahujeme 3 AA baterie a vkládáme je do vysílače, ty jediné totiž nejsou součástí balení.


První jízda

Nabití akumulátoru nám trvá 90 minut a po jeho vložení vyrážíme na naši první vyjížďku. RC auto RMT Rock Buster se řadí mezi tzv. crawlery, jeho předností tedy není rychlost, ale jízda lehčím terénem a překonávání nižších překážek. Naše kroky tedy míří do blízkého lesa, kde ho budeme moci pořádně vyzkoušet.

U vysílače nás mile překvapuje jeho dosah, který je i přes absenci antény úctyhodných 100 metrů. Volantový vysílač zvládne hravě ovládat i náš nejmenší tester, který ho vůbec nechce dát z ruky. A my se mu nedivíme. Díky mohutným kolům a měkkým gumovým pneumatikám s vysokým vzorkem si poradí na různorodém povrchu. Bez zaváhání zvládne hlínu, asfalt, písek, štěrk i další povrchy. Problém mu dělala pouze vysoká tráva, která se mu namotávala na kola.

RC auto RMT Rock Buster v detailu

Vydrží opravdu hodně

RC auto RMT Rock Buster má pevnou kovovou karoserii a robustní konstrukci z odolného plastu. Díky těmto vlastnostem model zvládá bez poškození i salto ze schodů, ke kterému nešťastnou náhodou došlo. Jeho vysoké tlumiče přináší opravdu účinné odpružení, které nám pomáhá zdolávat terénní překážky a nerovnosti.

Pohonná jednotka modelu je už z výroby částečně chráněná proti vlhkosti. Pro větší vodoodpudivost elektroniky jsme použili ochranný sprej Nanoprotech Electric. Bez aplikace tohoto spreje, bychom se určitě vyvarovali jízdě vodou a kalužemi.

Baterie nám vydržela zhruba 20 minut jízdy. Pro větší zážitek z jízdy bychom doporučovali pořídit spíš výhodný set RC auta RMT Rock Buster s náhradní baterií. S tím si užijete si až 60 minut zábavy, protože míněných 20 minut jízdy velmi pravděpodobně nebude stačit ani vám, ani dětem.

RC auto RMT Rock Buster z boku

Závěrečné zhodnocení

I když se v podstatě jedná o hračku vhodnou pro děti od 3 let, i my dospělí jsme si s RC autem RMT Rock Buster užili spoustu zábavy. Vzhledem ke svojí ceně nás model mile překvapil svými vlastnostmi. Stejnosměrný motor žene RC auto RMT Rock Buster rychlostí až 10 km/h a pohon všech čtyř kol pomáhá zdolávat překážky, které se mu postaví do cesty.

RC auto RMT Rock Buster určitě doporučujeme jako první model pro děti. Je velmi odolné a vydrží i jejich neopatrné zacházení. Z dostupných barevných provedení si určitě každý vybere tu pravou variantu. RC auto RMT Rock Buster je dostupné v modré, zelené a červené barvě.


Autor článku: Tým RCprofi

17. ledna 2024

Proč nakupovat u RCprofi