10% sleva na LETNÍ VÝPRODEJ s kódem VYPRODEJ10 = jen do 15. července. Vyberte si »

Recenze RC motorky Losi Promoto-MX

Světoznámá značka RC modelů Losi se věnovala tři a půl roku vývoji RC motorky Losi Promoto-MX. Tento první dálkově řízený model motocyklu v sobě precizně spojuje autentický jízdní zážitek a detailní zpracování s realistickým vzhledem. Model jsme nechali otestovat a přinášíme vám exkluzivní informace o tom, jak se mu dařilo v terénu.

Co najdete v krabici


Vzrušujícím zážitkem je již vybalení této opěvované RC motorky. Jakmile model uvidíte, nebudete se moct dočkat své první jízdy! Co najdete v krabici kromě motorky Losi?

 • Dálkové ovládání Spektrum DX3 DSMR Smart ProMoto
 • Startovací stojan
 • Parkovací stojan
 • 4x AA baterie do vysílače
 • Olej na řetěz
 • Hřebíky
 • Příslušenství
 • Samolepky
 • Manuál

Zelený model navíc obsahuje i akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 7.4V 5000mAh 50C HC IC5 a Spektrum nabíječ Smart S120 20W USB-C.

První dojmy


Neuvěřitelně detailní a realistické zpracování s oficiálně licencovanou vinylovou grafikou vás doslova ohromí. Motorka v měřítku 1:4 je vybavena opěrnými kolečky, která jsou odpružená a díky kterým model pěkně kopíruje terén. Kolečka se navíc dají nastavit podle toho, jak chceme, aby se model nakláněl.

Losi Promoto-MX má dvě nárazníkové zóny – v konstrukci přední vidlice a vzadu pod výklopným blatníkem je nárazník. Model je vybaven ocelovým hnacím řetězovým kolem a také je výborně odpružen díky předním i zadním tlumičům.

Součástí modelu je také propracovaná figurka jezdce. Je realisticky ztvárněna, včetně bot, helmy, rukavic a veškerého motokrosového vybavení.

Balení obsahuje dva stojany – parkovací a startovací. Parkovací stojan modelu je velmi pěkně vytvarovaný a model v něm dobře drží. Startovací stojánek drží celou motorku ve vzpřímené poloze na startu, ve stylu startovních boxů.

RC motorka Losi Promoto-MX je nabízena ve třech barevných variantách – modrá RC motorka Losi Promoto-MX, červená RC motorka Losi Promoto-MX a zelená RC motorka Losi Promoto-MX. Součástí každého modelu jsou samolepky, díky kterým si můžete vzhled motorky přizpůsobit podle sebe. V prodeji jsou také barevné díly pro kompletní personalizaci vzhledu modelu. Vybrat si můžete z několika různých barevných variant. Podle toho, v jakém terénu se rozhodnete jezdit, si pak můžete dokoupit buď silniční pneumatiky, nebo speciální pneumatiky určené na dráhu.

Funkce a výbava


Motorka je osazena výkonným střídavým motorem, díky kterému je schopná dosáhnout rychlosti až 65 km/h. Rozsah plynu je možné pomocí vysílače omezit na 75 % nebo 50 %. Dále disponuje funkční mechanickou přední brzdou. Zadní kolo pak brzdí elektronicky motorem.

Model je vybaven integrovaným ocelovým setrvačníkem a gyroskopem pro jednodušší ovladatelnost modelu. Motor roztáčí setrvačník na více než 22 000 otáček za minutu, aby vytvořil gyroskopický moment pro bezpečnou a stabilní jízdu. Před jízdou je třeba setrvačník zapnout a počkat asi 30 sekund, než se roztočí.

Ovládání modelu


Tento RC motocykl Losi Promoto-MX je ovládán novým volantovým vysílačem Spektrum DX3PM, který se spolu s přijímačem SR6300PM spojuje s patentovanou technologii MS6X pro zbrusu nový typ řízení. Tato technologie umožňuje řidičům dynamicky projíždět zatáčky ve vysoké i nízké rychlosti a skákat tak jako skutečné krosové motocykly.

Vysílač disponuje třemi naprogramovanými jízdními režimy, které se dají jednoduše přepínat během jízdy:

 • Režim Dirt = Off-road: vhodný pro jízdu v terénu a na trávě, zabraňuje proklouznutí zadního kola.
 • Režim Street = On-road: vhodný pro jízdu na tvrdém rovném povrchu, zabraňuje zvednutí předního kola.
 • Režim Wheelie Control: vhodný pro jízdu na tvrdém rovném povrchu, jízda po zadním kole.

Testování v terénu


Zkušební jízda s motorkou proběhla na různých místech, aby se otestovalo její chování v různém terénu.

Nejdříve se jezdilo po trávníku. K jízdě byl zvolený režim Wheelie. Motorka měla hezký grip, snadno se v menších rychlostech zvedala na zadní. Ve větší rychlosti již měla problém se zvednout, bohužel na to nemá dostatečný výkon. Při pádu na bok se většinou vždy dokázala znovu sama rozjet.

Dalším místem pro otestování byl asfaltový povrch. Při jízdě po asfaltu vydávají kolečka ne úplně příjemný zvuk. Pneumatiky se velmi rychle opotřebovávají a jakýkoliv pád dost poškrábe plastové díly motocyklu. Pokud si vyberete asfalt pro pravidelné ježdění, určitě doporučujeme pořídit si silniční pneumatiky a sundat opěrná kolečka.

Posledním terénem, na kterém se motorka projela, byla dráha. Jízdu na dráze je třeba natrénovat, není úplně snadné motorku na dráze udržet. Pokud se zabrzdí pozdě, motorka zatáčku nezvládne. Naopak při prudším zabrzdění motorka spadne. Na takto prašném povrchu se model není schopný zvednout na zadní. Nicméně je tu opět možnost pořídit si speciální pneumatiky určené přímo na jízdu po dráze.

Výdrž


Jak už bylo zmíněno výše, k červené a modré motorce je třeba zakoupit příslušný akumulátor s vhodným nabíječem. V balení u zelené RC motorky Losi Promoto-MX je toto příslušenství součástí. Pro testování byl použit akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 7.4V 5000mAh 50C HC IC5. Na trávníku při vysoké rychlosti vydržel až 10 minut jízdy. Naopak při pomalejší a techničtější jízdě na dráze byla doba jízdy až 20 minut na jedno nabití.

Závěrem

RC motorka Losi Promoto-MX je velmi pěkně propracovaná a odolná. Menší nevýhodou je občas vypadávající gumová koncovka výfuku, ale to je jen detail, který lze vyřešit například přilepením. Výdrž řetězového kola je zhruba na 30 baterií.

Kromě pár připomínek bychom model hodnotili velmi pozitivně. Je vidět, že si značka Losi opravdu dala na vývoji této RC motorky Losi Promoto-MX záležet. Autenticita vzhledu a jízdy ohromí každého nadšence do RC modelů. Není na co čekat – vyberte si svou barevnou variantu a pojďte si zajezdit!


Autor článku: Tým RCprofi

3. července 2024

Proč nakupovat u RCprofi