Popis jednotlivých typů aut na dálkové ovládání

Truggy, monster truck, buggy nebo snad dokonce short course? Nevíte si rady s rozdíly mezi jednotlivými typy aut na dálkové ovládání a nevíte tak, jak vybrat RC auto? V tomto článku vám vysvětlíme rozdíly mezi hlavními kategoriemi RC aut.

Mini autíčka


Zde najdete malá autíčka určená především pro ty nejmenší. Kvůli menší velikosti kol a nízkému podvozku jsou většinou určená pro jízdu v interiéru. Stačí postavit v dětském pokoji závodní dráhu například pomocí tužek nebo čehokoliv jiného, přidat pár skokánků vyrobených z kartonové krabice, a malý závodník bude mít o zábavu postaráno. Samozřejmostí u těchto RC aut je vysoká odolnost a snadné ovládání tak, aby ho zvládli i malé děti.

RC monster truck


Jedná se o nejpopulárnější typ RC aut v naší nabídce. Pokud sháníte RC auto do terénu, dále hledat nemusíte. Právě jste našli! Díky vysokému podvozku a velkým kolům tato RC auta na dálkové ovládání projedou téměř jakýkoliv terén. Pozor si však dávejte na vlhkost a vodu, jelikož většina aut nemá zaizolované elektronické součástky a mohlo by tak dojít k poškození elektroniky. Tento problém však dokážete snadno vyřešit pomocí voduodpudivého spreje Nanoprotech. Můžete ho samozřejmě použít i u jiných typů RC aut.

RC buggy


RC buggyny ocení každý nadšenec, který si chce s autem na ovládání pořádně zařádit. Auta z této kategorie patří mezi ta nejživější, což dosvědčuje i fakt, že nejpoužívanějším typem RC aut na modelářských závodech jsou právě buggyny. Dejte si jenom pozor na nižší podvozek. Kvůli němu není tento typ aut nejvhodnější do těžkých terénů.

RC truggy


Auta na ovládání typu truggy jsou takovou kombinací monster trucku a buggyny. Mají vyšší podvozek a větší kola než buggyny, na druhou stranu mají podvozek nižší a kola menší než RC monster trucky. Truggy zvládne projet jak náročný terén, tak jízdu například po silnici. Díky univerzálnosti použití je tento typ RC aut velmi žádaný.

RC short course


Short course je typ, který se podobně jako buggy hojně využívá na závodech s RC auty. Vyniká skvělými jízdními vlastnostmi. Zvládne v podstatě jakýkoliv terén, ale je limitován výškou podvozku. Nejvhodnější použití je například na hliněných cestách, nízce posekané trávě, štěrku, speciálních závodních hliněných nebo kobercových tratích, atd.

RC silniční


Jak už název napovídá, tato RC auta jsou určená pro jízdu na rovných površích. Může se jednat o asfalt, zámkovou dlažbu nebo třeba beton. Jednoduše jakákoliv rovná plocha je vhodná. Pokud vám jde o rychlost RC auta, zde si vyberete. Některé modely totiž dokážou jet až několik desítek km za hodinu. V kategorii silničních aut naleznete také velmi žádaná RC dritfovací auta.

RC rally


Jde obvykle o věrné kopie závodních rally speciálů. Podvozek mají poměrně nízký, takže tento typ vybírejte pro rovnější povrchy – silnice, hliněné cesty, atd. Dozajista potěší každého rallycrossového nadšence.

RC spalovací


Spalovací RC auta jsou samostatnou kategorií. K provozu tohoto typu RC auta budete potřebovat jisté zkušenosti. Rozhodně nedoporučujeme začátečníkům s RC auty. Údržba je totiž poměrně náročná a začínající pilot by provoz a údržbu nemusel zvládnout.

RC crawlery a expediční


RC expediční auta projedou doslova vše. Čím složitější terén, tím větší výzva pro tyto výkonné miláčky. Nečekejte od nich však rychlou jízdu. Naplánujete si náročnější technickou trasu a postupně s rozvahou překonávejte určené překážky. Pokud se vám vymyšlenou trasu podaří překonat, o nálož radosti je postaráno! :-)

RC auta pro děti


Do této kategorie jsme dle našich zkušeností vybrali nejvhodnější RC auta pro děti. Cílem bylo vybrat velmi odolná auta, což v kategorii RC aut pro děti je to nejdůležitější. Dalším měřítkem bylo snadné ovládání a v neposlední řadě příznivá cena. Pokud máte doma malého řidiče a nevíte, jestli ho vůbec RC auta budou bavit, tato kategorie je přesně pro vás. Získáte tak model auta se skvělým poměrem cena/výkon a zjistíte, zda do budoucna vůbec budete chtít investovat do dražšího modelu.

Rozdíly mezi jednotlivými typy RC aut už znáte. Nyní se můžete podívat na článek jak vybrat RC auto, který vám také výrazně usnadní výběr auta na dálkové ovládání.


25. října 2016

Proč nakupovat u RCprofi