I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 1:10

Jak se jezdí s prvním dostupným offroad RC kamionem? Nechali jsme obrovský model Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 otestovat zkušeným „jezdcem“. Podívejte se, jaký na něho udělal dojem.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6

První setkání

Velikost krabice mě překvapila, i když jsem věděl, že se jedná o model opravdu velkých rozměrů. Uvnitř krabice jsem jako první objevil vysílač TQi s možností telemetrie. Následoval ho sáček s návodem a drobným nářadím. Jako poslední přišel na řadu samotný model.

Technické parametry

Hmotnost modelu je cca 5 kg a jeho délka je ohromných 95 cm. Baterie 7600mah 2s vám v terénu vydrží úctyhodné 2 hodiny. Pokud neplánujete vozit na korbě 7kilové expedice, je stejnosměrný motor s regulátorem naprosto dostačující.

Na první pohled mě zaujalo množství světel, kterými už v základu opravdu nešetřili. Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler má uzávěrky diferenciálů rozdělené na přední a zadní. Převodovka má 2 rychlosti.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6

První dojmy

Když jsem se dostal do terénu, pochopil jsem, že pohon 6×6 má rozhodně své opodstatnění. Po zařazení 1. rychlostního stupně a uzamknutí diferenciálů se z něho stává tank. Do kopce jede jako po rovině a oproti pohonu 4×4 zvládne i pro mě neskutečné překážky.

Mimo terén jsem zkusil dát na korbu svůj expediční model Reely Freeman (Axial SCX–10), který váží okolo 3 kg, ale Hauler to vůbec nezpomalilo.

Jediné, co mu dělalo problém, bylo přejíždění ostrých úhlů, kdy zůstává zaseknutý na nádržích. Komplikované je i stoupání pod velkým úhlem, kdy se zasekává na nízkém předním nárazníku. To jsou moje jediné dvě připomínky.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6

Plusy

  • Dlouhá výdrž baterie.
  • Osvědčená značka.
  • Velmi dobrá dostupnost náhradních dílů.
  • Velké množství LED světel už v základu.
  • Možnost telemetrie.
  • 2stupňová převodovka.
  • Uzamykatelné diferenciály.

Mínusy

  • Nižší přední nárazník.

Závěr

Za mě je Hauler určitě výborný model. Jeho cena je sice trochu vyšší, ale podle mě nebudete litovat jediné koruny.


Nová verze včetně navijáku

Traxxas přišel i s novou verzí Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 s již instalovaným funkčním a dálkově řízeným navijákem.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 a navijákem

Autor článku: Jan Moštěk
8. března 2023

Proč nakupovat u RCprofi