I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze RC aut XLH 9115 a XLH 9116

Velmi oblíbené modely RC aut XLH 9115 a 9116 si v závěru minulého roku prošly menší inovací, která je znát nejen na pohled, ale nové vlastnosti se Vám hodí i v provozu. My jsme si pro Vás připravili tento článek, kde vám všechny novinky přehledně shrneme.
INOVACE VENKU I UVNITŘ

Začneme u truggy s označením 9116, u kterého je změna výraznější. Inovací si prošla kompletní karoserie, jejíž vzhled je nyní sportovnější, modernější a agresivnější. Oproti původní verzi se také zredukoval počet barevných variant na dvě nejoblíbenější - červenou a žlutou. Karoserie u monster trucku 9115 zůstala zachována.

U truggy i monster trucku nově v základu přibylo přední LED osvětlení, které je umístěno v nárazníku. To tak potěší mnohé amatérské piloty především při jízdě za zhoršených viditelnostních podmínek. Další novinka se nachází ihned pod kapotáží - jedná se o nový systém zámků krytu akumulátoru. Namísto čtyř se počet snížil na dva, se kterými se proti původní verzi manipuluje o poznání lépe a výměna akumulátoru tak zabere kratší dobu.
DELŠÍ DOBA JÍZDY

I přiložený akumulátor se dočkal obměny. Nově je k modelu dodáván akumulátor Li-Ion s napětím 7,4 V a kapacitou 1500 mAh. S ním se tak zvýšila i doba jízdy modelu, neb v minulých verzích byly RC auta dodávány s kapacitou baterie pouhých 700 mAh. Výhodou je i konektor T-Dean, zásluhou čehož je model kompatibilní s více akumulátory z naší nabídky.
Při jízdě samotné přijdou vhod ocelové hnací hřídele a unašeče diferenciálu, které nahradily stávající plastové. Díky tomu model vydrží i o něco hrubější zacházení a zároveň tak již nebude docházet k ohýbání těchto dílů vlivem drsné jízdy. Lehce se změnilo lisování dalších plastových dílů, jako jsou přední a zadní ramena, držáky kapoty nebo kryt šasi modelu.
JEDNODUŠŠÍ MANIPULACE

Za jedno z největších plus je pro nás především tlačítko pro zapnutí, které bylo dříve umístěno v prostoru pro akumulátor a nyní se nachází na horní části šasi. I díky tomu je vypnutí modelů rychlé, snadné a nemusíte kvůli němu odstrojovat karoserii auta.

Nesmíme také zapomenout zmínit i nový vysílač, který do ruky sedne o něco lépe než ten z předchozí verze a jsou zde také trimy předních kol či trim rychlosti.

ZÁVĚREM

Inovaci ze závěru roku musíme hodnotit jen kladně. Nejen, že se příjemně změnil vzhled, ale také nové jízdní vlastnosti přijdou vhod každému pilotovi. Tyto RC auta tak můžeme doporučit všem začátečníkům, kteří mají s provozem RC modelů žádné nebo minimální zkušenosti.20. června 2022

Proč nakupovat u RCprofi