Poslední šance využít 10% slevu na VŠE. Jen do dnešní půlnoci. Kód: RCSTART10.

Recenze RC aut Land Rover od RMT models

RC auta Land Rover od značky RMT Models jsou terénní, respektive expediční auta, která se těší enormnímu zájmu. Protože si modely získaly i naši pozornost, otestovali jsme je a přinášíme vám tuto recenzi. Dozvíte se, jak jsou tato auta vybavena, jak si poradí v terénu a proč by neměla chybět v RC garáži žádného mladého pilota začátečníka.Na první pohled

Na úvod je nutné zmínit, že RC auta Land Rover od značky RMT Models jsou vyráběna v celkem třech verzích – Adventure, Trail a Defender. Všechny tyto verze se od sebe mírně liší, ať již po vizuální či technické stránce.


Jako první zde máme RC model Land Rover Adventure, který je vyráběn v karosářském provedení Pick-Up a ve dvou barevných provedení – „ostře“ modré a zelené. Tato verze má díky svému provedení oproti dalším dvěma verzím o něco nižší těžiště a zásluhou přepravního prostoru za kabinou vozu je vhodné i k přepravě různých druhů nákladů, což mladým pilotům vždy přijde vhod.

Dalšími na řadě jsou verze RC modelu Land Rover Trail a RC model Land Rover Defender T98, které jsou vizuálně v podstatě totožné. Jedinými rozdíly je LED rampa umístěná na střešním nosiči Defenderu a barevné kombinace – Trail je dodáván v bílém a maskáčovém provedení oproti matně zelenému a pískovému provedení u Defenderu T98. Tyto dvě verze jsou pak vhodné především pro začátečníky a mírně pokročilé.Všechny verze těchto RC aut jsou navíc doplněny o vizuálně povedené detaily, jako jsou kliky, zrcátka, sání, stěrače i o samotný interiér vozu, což je u aut v této kategorii poměrně vzácné. Velkým plusem je i plnohodnotné páté kolo, které můžete využít v případě defektu již nasazených pneumatik. Vhod přijde i arch samolepek s Českou a Slovenskou lokalizací, který je k modelům přiložen. To souvisí i s krabicí modelu, která je také lokalizována pro tuzemský trh.Pod kapotou

Ještě než se vydáme na první dobrodružství, musíme se podívat na to, co se skrývá „uvnitř“ modelu. Sundáváme kapotáž verze Trail a jako první zde nacházíme silný stejnosměrný motor pohánějící všechna čtyři kola. Dále zde nacházíme kovové převody předního i zadního diferenciálu, samostatné odpružení všech kol, hliníkové šasi a měkké pneumatiky. Vše pevně drží tam, kde má a na první pohled se zdá, že zpracování modelu je opravdu poctivé.Verze Trail a Defender jsou vybavené také servem, které zajistí proporcionální ovládání zatáčení. U verze Adventure je však servo odlišné, bez funkce proporcionální korigace kol. S tím souvisí i volantový vysílač o frekvenci 2,4 GHz, který je k modelům dodáván. Vysílače všech verzí mají trim plynu avšak u verzí Trail a Defender najdeme ještě trim pro seřízení předních kol. U verze Adventure kola seřídíme pomocí pákového přepínače umístěného u předních kol.

Ostrá zkouška

Nabíječ se signalizací nám ukazuje, že je akumulátor nabitý a připraven k použití, vypojujeme jej a vkládáme do modelu – místo pro akumulátor je zde chytře umístěno přímo pod kapotou a tak je akumulátor vždy snadno dostupný. Do karet vám bude hrát i fakt, že díky akumulátorem umístěným pod kapotou se zlepšuje i zatížení modelu a tak i jeho jízdní vlastnosti. Do vysílače vkládáme tři kusy AA baterií a jdeme na věc!

Vjíždíme do lesa a máme zde první překážky – větve, bláto, kamení a menší kopečky a skalky. Všechna RC auta nezahálí a hrdinně tyto výzvy překonávají. Adventure skvěle zvládá ostřejší boční náklony zatímco Trail a Defender bravurně manévrují mezi kořeny a kameny. Dobře fungují i tlumiče, které se modely snaží stabilizovat při každém nájezdu na terénní zátarasy. Auta bravurně zvládají i průjezd bahnem a mělkými kalužemi – to vše však pouze na vlastní nebezpečí, neboť voděodolnost není součástí záručních podmínek.Jak se pomalu stmívá, čím dál víc vhod nám přijde LED osvětlení, kterým jsou modely vybaveny. Verze Adventure a Trail jsou vybaveny pouze potkávacími světly, ale Defender je vybaven potkávacími, brzdovými a obrysovými zadní světly a směrovkami, takže se ve tmě zaručeně neztratí a navíc i dobře vypadá. Co se pak týče výdrže modelů, Adventure nám kvůli akumulátoru s nižší kapacitou vydržel zhruba 28 minut v poměrně velkém zatížení. Verze Trail a Defender pak vydržely podobně dlouho a to okolo 60 minut.

Aby byla doba provozu modelu ještě delší, můžeme zakoupit další akumulátory nebo zakoupit model ve zvýhodněném setu se dvěma akumulátory. Díky 2,4GHz vysílači s přijímačem je navíc možné provozovat neomezené množství modelů, které se nebudou vzájemně se rušit. Je to tak skvělý model pro společné vyjížďky několika pilotů!

Srovnání

Srovnání verzí Adventure Trail Defender T98
Proporcionální plyn Ano Ano Ano
Proporcionální zatáčení Ne Ano Ano
LED osvětlení Ano Ano Ano
LED světelná rampa Ne Ne Ano
Dostupné náhradní a tuningové díly Ano Ano AnoHodnocení a závěr

Modely RC aut Land Rover ve verzích Adventure, Trail a Defender nás dokázaly opravdu nadchnout. Modely se v terénu chovaly opravdu stabilně a dokázaly zdolávat nástrahy terénu s velkou lehkostí. Navíc jeho výkonný motor a robustní konstrukce umožňovaly modelu pohybovat se rychle a efektivně i na nejdrsnějších terénech. Modely jsou dobře zpracované i po vizuální stránce, což jen prohlubuje zážitek z jízdy. Verze Adventure je pak jedním z nejlepších možných aut z kategorie auta pro nejmenší.

Celkově můžeme říci, že jsme byli s výkony těchto modelů v terénu opravdu spokojeni. Díky jeho skvělým jízdním vlastnostem a robustní konstrukci, byla jízda v terénu zábavná a napínavá a tak by tyto auta určitě neměla chybět v RC garáži žádného mladého pilota.

Tým RCprofi

27. března 2023

Proč nakupovat u RCprofi