Recenze oblíbeného RC auta Conqueror

RC auto Conqueror je dlouhodobě nejprodávanějším RC autem pro děti. Je skvělou volbou jako první RC auto pro děti. Pojďme se podívat na to, proč tomu tak je.

Balení auta Conqueror


Než se budeme věnovat vzhledu a vlastnostem modelu, podíváme se, co vlastně obsahuje balení tohoto auta. RC auto Conqueror je dodáván v kompletním RTR balení, vše je tedy připraveno k jízdě. V krabici najdete samotný model, volantový ovladač s frekvencí 2,4 GHz, akumulátor NiCd s kapacitou 700 mAh, síťový nabíječ, 3 ks AA baterie pro vysílač a manuál. Není tedy třeba nic dokupovat, stačí nabít akumulátor, vložit AA baterie do vysílače a můžete vyrazit!

Typ modelu a jeho vzhled


Výše zmíněný RC model je vyroben v měřítku 1:18, jeho celková délka je 28 cm. Řadíme ho do skupiny aut na ovládání typu RC crawler. Tento typ RC aut najde uplatnění především v terénu. Je určen pro technickou a rozvážnou terénní jízdu. Rychlost jízdy tedy není jeho předností. Právě proto je vhodný i pro menší děti, jelikož díky nižší rychlosti jízdy dokážou model bez problému ovládat i opravdu malé děti. Máme odzkoušené, že děti cca od 3 let věku nemají problém s pochopením ovládání. Samozřejmě se tato hranice u každého dítěte trochu liší.

RC auto Conqueror je velmi pěkně designově zpracované a je vybavené jemnými detaily interiéru. Prodává se ve třech různých barevných provedeních – červená, zelená a modrá.

Model je zhotoven z velmi pružného a velmi odolného plastu. Jeho kvalitní a nárazuvzdorná robustní konstrukce má výbornou odolnost vůči poškození při nejrůznějších karambolech.

Velkou výhodou je také rozebíratelnost samotného modelu. Jedná se totiž o stavebnici. V případě jakékoliv nehody díly jednoduše vyměníte. K RC autům Conqueror dodáváme kompletní nabídku náhradních dílů. Naleznete je u každého RC auta Conqueror v záložce „Příslušenství a náhradní díly“. Pokud si na samotnou opravu sami nevěříte, můžete využít náš RC servis, kde vám model opravíme a vrátíme do 100% stavu.

Právě rozebíratelnost, dostupnost náhradních dílů a náš vlastní RC servis dělá hlavní rozdíl mezi nákupem RC modelu v hračkárnách, kdy můžete v případě karambolu model obvykle vyhodit, a ve specializovaném modelářském obchodě RCprofi.cz.

Conqueror má vysoké tlumiče, je tím pádem velmi účinně odpružen. Měkké gumové pneumatiky mají vysoký vzorek, který poskytuje skvělou přilnavost při jízdě. Pohonná jednotka modelu je částečně chráněna proti vlhkosti. Nicméně pro zvýšení vodoodpudivosti elektroniky doporučujeme použít ochranný sprej Nanoprotech Electronics Professional. Bez aplikace ochranného spreje nedoporučujeme jízdu v kalužích a vodě.

Zkušební jízda


Conqueror je vybaven dvěma silnými stejnosměrnými motory, které jsou umístěné uvnitř náprav a mají tak kompletně kryté převody. Každá náprava je tedy poháněna zvlášť.

Jak už jsme zmínili výše, typ auta crawler je určen především na pomalé ježdění v terénu, není přizpůsoben k rychlé jízdě. RC auto Conqueror jsme proto vyzkoušeli na různém typu povrchu – od hlíny, přes štěrk, písek, až po asfalt. Jeho prostupnost terénem je vzhledem k povaze a ceně modelu velmi slušná. Pouze na vyšším trávníku měl crawler s jízdou trochu problém, jelikož se mu tráva namotávala na kola.

Ovládání a výdrž


RC auto Conqueror je ovládáno volantovým vysílačem bez antény. Funguje na frekvenci 2,4 GHz, neruší se tedy s ostatními modely, a tím pádem je možné provozovat více modelů najednou. Přestože nemá ovladač anténu, disponuje dosahem až 100 metrů.

Standardní součástí modelu je dobíjecí akumulátor NiCd 700 mAh, který poskytuje zhruba 15 - 20 minut jízdy. Pokud však využijete možnosti nákupu cenově zvýhodněného setu RC auta Conqueror s náhradní baterií, u kterého získáte v balení navíc akumulátor s kapacitou 2800 mAh, získáte dalších 45 minut jízdy navíc! Celkově si tedy s modelem můžete užít okolo hodiny zábavy. V případě, že byste se chtěli bavit ještě déle, můžete si zvlášť dokoupit další akumulátor NiMH 2800 mAh.Závěrečné hodnocení


RC auto Conqueror nás velmi příjemně překvapilo. Vzhledem ke své ceně, má až neuvěřitelné vlastnosti. Přestože se jedná o hračku, která nemá proporcionální ovládání, tedy plynulé řízení ani plyn, zdolá i velmi obtížný terén. Díky svým vlastnostem je ideálním autem pro menší děti.

Jelikož je součástí modelu dobíjecí aku pack, není třeba u modelu neustále měnit AA baterie. Akumulátory mají navíc velkou výdrž a děti tak nemusí čekat na neustálé dobíjení. Nicméně doporučujeme zakoupit minimálně jednu náhradní baterii, aby si vaše dítko mohlo užívat o to více zábavy. Nikdo nechce čekat, až se mu dobijí akumulátory do modelu. A děti už tuplem ne. :-)

Jak už jsme zmínili výše, velkou výhodou této hračky je také rozebíratelnost samotného modelu. V případě, že by se Vám jakákoli součástka poškodila, bez problému ji doma vyměníte. V našem e-shopu RCprofi.cz nabízíme kompletní náhradní díly přímo k tomuto modelu.


16. října 2021

Proč nakupovat u RCprofi