I víc než 30% sleva na 600 RC modelů a příslušenství. Vyberte si »

Recenze HobbyTech Rogue Terra

RC auto Rogue Terra je žhavou novinkou od značky HobbyTech, která vyvinula zcela nový koncept podvozku určeného na ty největší terénní výzvy. Model jsme otestovali a protože nás zásluhou svých vlastností zaujal, připravili jsme pro vás tuto recenzi.

První setkání

Co nás na první pohled zaujalo je samotná karoserie. Model je dodáván ve dvou barevných variantách a to v zelené a červené a právě červená barva se k tomuto modelu dokonale hodí. Nejen, že Rogue Terra díky ní dokonale vynikne mezi ostatními modely, ale červená symbolizuje i vlastnosti auta, jako je dravost, rychlost a odolnost.

Co se nám líbí jsou také cvoky karoserie připevněné na gumových lankách s úchyty, - díky ním můžete cvoky rychle a pohodlně vysunout a během pár chvil tak karoserii sundat. Druhou výhodou je i fakt, že se cvoky neztratí ani při ostré jízdě.

Srdce modelu

Když karoserii sejmeme, dostáváme se k samotnému tělu modelu, které je velmi specifické. Střídavý motor KONECT 3660 SL/2200 KV je nepřehlédnutelný jak díky masivním rozměrům, tak i aktivního chlazení motoru v podobě větráčku, kterým je Rogue vybaven již v základu a který je odnímatelný.

Motor má také uměle snížený výkon, aby byl model lépe ovladatelný a zároveň se prodloužila i jeho doba jízdy.

Elektronika

Ihned vedle motoru se pod plastovým rámem nachází také střídavý elektronický vodotěsný regulátor KONECT 80 Amp. Ten je vybaven systémem elektronického spínání chránícím mechanické části proti poškození vodou či prachem.

Regulátor je navíc nastavitelný - nastavovat můžeme například akceleraci, brzdnou sílu, ochranu proti přepětí a mnoho dalšího.

Z elektroniky se zde nachází ještě spolehlivé servo KONECT se silou tahu až 7 kilogramů.Výbava modelu

Ve výbavě dále nalezneme například hliníkové olejové tlumiče s C maticemi určenými pro rychlé nastavení v jakékoliv situaci. Hlavní ozubené kolo a pastorek modelu jsou plně zakrytované, což znamená delší životnost a odolnost vůči nečistotám. Samozřejmostí jsou také kovové díly, jako diferenciály s převody, spojovačky řízení, poloosy či hliníkové šasi.

Kladně hodnotíme i lože akumulátoru - to je podobně jako u Traxxas Sledge vybaveno speciální přepážkou, který akumulátor v loži pevně svírá a zásluhou dvou zámků se následná výměna akumulátoru stává rychlejší a pohodlnější.

Kontakt s vozovkou pak zajišťují monstrózní lepené pneumatiky TERRAMAX 140/73mm s opravdu hlubokým dezénem.

Ovládání modelu

K ovládání modelu slouží RC souprava KT3X NEO 2,4 GHz FHSS. Na vysílači můžeme nastavovat trim řízení a revezraci řízení, odchylku kol, potenciometr či omezovač plynu. Ke zprovozění vysílače jsou potřeba 3 kusy AA baterií.

Ke zprovoznění modelu pak bude potřeba zakoupit akumulátor o napětá 7,4 V či 11,1 V s konektorem T-Dean a příslušný nabíječ.

Závěrem

RC Monster Truck Rogue Terra je kvalitním modelem vhodným v podstatě do každého terénu a na jakýkoliv druh jízdy. Vzhledem k velkému množství nastavitelných funkcí je vhodný především pro zkušené piloty - model je vhodné nastavit a naprogramovat již před první jízdou, aby seděl vašemu stylu řízení.

RC auto Rogue Terra tedy hodnotíme jen kladně - mnoho programovatelných a nastavitelných funkcí, inovovaný podvozek, obsáhlá kvalitní výbava či atraktivní a odolnou karoserii. Výhodou je i skvělá vybavenost, co se týče náhradních i tuningových dílů a příslušenství.

Model tak rozhodně doporučujeme a věříme, že si díky své kontrukci a vlastnostem najde širokou škálu fanoušků a pilotů, kteří z modelu dokáží vytěžit maximum!13. srpna 2022

Proč nakupovat u RCprofi