Baterie drone.energy

Baterie vždy otestované, vybalancované a připravené k letu.


Proč Li-Ion

Oproti Li-Pol mají baterie Li-Ion nižší nároky na údržbu, jsou tedy dlouhodobě odolnější a kdykoli připraveny k použití. Především před nabíjením není nutné úplné vybití. Během času a dobíjení také ztrácí kapacitu pomaleji než Li-Pol. Při stejné kapacitě jsou mírně lehčí. Netrpí paměťovým efektem, ani efektem líné baterie (to je problém NIMH).

Příběh

Značka drone.energy je výsledkem spolupráce českého výrobce dronů Robodrone Industries a česko-německého giganta Bech Akku Power. Pro bezpilotní letecké prostředky dominují na trhu baterie Li‑Pol čínské výroby, jejichž kvalita kolísá sérii od série a reklamace není vždy snadná. Další potíž spočívá v nárocích na údržbu, skladování a všeobecně šetrné zacházení, což pro mnohé profesionální provozovatele dronů (zejm. záchranné a bezpečnostní složky) není vždy možné zajistit. Na prvním místě je letuschopnost stroje, tudíž i provozuschopnost baterie. Kvůli tomu byly vyvinuty drone.energy baterie a nabíječka.

Reference

Kromě mnoha spokojených provozovatelů bezpilotních systémů Robodrone, kteří na Li-Ion baterie přešli po zkušenosti s Li-Pol, se značka drone.energy blýskla také na prvním světovém maratonu dronů konaném na podzim 2016 v Berlíně. Tento tzv. Dron-a-thon na 42 km vyhrál v kategorii multikoptér s velkým náskokem Robodrone Kingfisher. Cíle dosáhl při průměrné rychlosti 63 km/h za tři čtvrtě hodiny, po jediné výměně baterie 18000 mAh kolem třicátého kilometru.