Baterie drone.energy

Baterie vždy otestované, vybalancované a připravené k letu.


Proč Li-Ion

Oproti Li-Pol mají baterie Li-Ion nižší nároky na údržbu, jsou tedy dlouhodobě odolnější a kdykoli připraveny k použití. Především před nabíjením není nutné úplné vybití. Během času a dobíjení také ztrácí kapacitu pomaleji než Li-Pol. Při stejné kapacitě jsou mírně lehčí. Netrpí paměťovým efektem, ani efektem líné baterie (to je problém NIMH).

Příběh

Značka drone.energy je výsledkem spolupráce českého výrobce dronů Robodrone Industries a česko-německého giganta Bech Akku Power. Pro bezpilotní letecké prostředky dominují na trhu baterie Li‑Pol čínské výroby, jejichž kvalita kolísá sérii od série a reklamace není vždy snadná. Další potíž spočívá v nárocích na údržbu, skladování a všeobecně šetrné zacházení, což pro mnohé profesionální provozovatele dronů (zejm. záchranné a bezpečnostní složky) není vždy možné zajistit. Na prvním místě je letuschopnost stroje, tudíž i provozuschopnost baterie. Kvůli tomu byly vyvinuty drone.energy baterie a nabíječka.

Reference

Kromě mnoha spokojených provozovatelů bezpilotních systémů Robodrone, kteří na Li-Ion baterie přešli po zkušenosti s Li-Pol, se značka drone.energy blýskla také na prvním světovém maratonu dronů konaném na podzim 2016 v Berlíně. Tento tzv. Dron-a-thon na 42 km vyhrál v kategorii multikoptér s velkým náskokem Robodrone Kingfisher. Cíle dosáhl při průměrné rychlosti 63 km/h za tři čtvrtě hodiny, po jediné výměně baterie 18000 mAh kolem třicátého kilometru.

Bohužel nebyly nalezeny žádné produkty. Zkuste prosím rozšířit nastavení vašeho vyhledávání.

Potřebujete poradit?

Lukáš Široký
Ozvěte se mi...
Lukáš Široký
produktový specialista
(Po - Pá, 8:00 - 16:00)
Proč nakupovat u RCprofi